• 12 Ekim 2018, Cuma 13:10

ADÜ'de siyasal iletişim sempozyumu

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Atatürk Kongre Merkezi’nde, “Teori ve Pratikte Uluslararası Siyasal İletişim: Batı Dışı Yaklaşımlar Sempozyumu” gerçekleştirildi. Sempozyumda konuşan Vali Köşger, batı eleştirisinde bulundu.

 

ADÜ ile Uluslararası Saraybosna Üniversitesi işbirliğinde, siyasal iletişimin duayenlerinin bir araya geldiği uluslararası “Teori ve Pratikte Siyasal İletişim: Batı Dışı Yaklaşımlar Sempozyumu”nun açılış töreni gerçekleştirildi. ADÜ Atatürk Kongre Merkezi’nde gerçekleşen sempozyuma Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, ADÜ Rektörü Cavit Bircan başta olmak üzere sempozyumun özel konuşmacıları ve öğrenciler katıldı.

"ÇEKİNMEYEN YAPIYA SAHİBİZ"

Açılış konuşmasını yapan Rektör Bircan, “Siyasal iletişim denildiği zaman, ülke olarak inanılmaz politik görüşlerimiz var. Bu konularda çok ciddi ve samimi olarak görüşlerimizi ifade etmekten, bunu oy olarak ortaya koymaktan çekinmeyen bir yapıya sahibiz. ABD’de seçime katılma oranı yüzde 30, yüzde 40’larda iken Türkiye’de yüzde 90’larda. Dünya ekonomisini konuşur hale geldik” dedi.

BATIYI ELEŞTİRDİ

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger ise siyasal iletişimin çok önemli olduğunu belirterek, “Ülke olarak, millet olarak bizim becerebildiğimiz bir şey değil. Bu siyasal iletişimi nasıl becereceğimiz konusunda çareler üretmeli. Ancak sempozyumun alt başlığı batı dışı yaklaşımlar olarak belirlenmiş. Buna emin misiniz?” ifadeleriyle Batı dünyasını eleştirdi. Program, Saraybosna Eğitimi Geliştirme Vakfı Başkanı Hasan Topaloğlu ve AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz’un konuşmalarıyla devam etti.

 

İki gün sürecek sempozyumda AK Parti Grup Başkanı ve Siyasal İletişim Uzmanı Prof. Dr. Naci Bostancı’dan Prof. Dr. İrfan Erdoğan’a, Prof. Dr. Süleyman İrvan’dan Prof. Dr. Serkan Öztürk’e kadar yerli ve yabancı, alanında duayen kabul edilen birçok siyasal iletişimci bir araya gelecek. Ayrıca Prof. Dr. Suat Gezgin, Prof. Dr. Müjde Ker Dinçer, Prof. Dr. Hikmet Seçim, 26. Dönem İstanbul Milletvekili Abdullah Başçı, 27. Dönem Aydın ve Şanlıurfa Milletvekilleri Rıza Posacı ve Mehmet Ali Cevheri, Star Gazetesi Yazarı Cem Küçük ve uluslararası akademisyenler panel ve oturumlarla siyasal iletişime açıklık getirecek. (ŞERMİN ÇOLAK)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
11 / 2 Çok bulutlu
Yarın: 8/1 Aralıklı gökgürültülü yağış