• 12 Ekim 2018, Cuma 16:44

Altıntaş istifa etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Efeler İlçe Başkanı Barış Altıntaş, 2019 yerel seçimlerinde aday adayı olmak için istifa etti. Altıntaş, hangi mevkii için istifa ettiğini açıklamazken, “Merkezden gelecek kararı bekleyeceğim.Cumhuriyet Halk Partisi'nde her mevki her makam çok önemlidir” dedi.

 

CHP’li Barış Altıntaş, partisinin il binasına giderek istifasını teslim etti. 2019 yerel seçimlerinde aday adayı olacağını açıklayan Altıntaş, hangi mevkii için başvuru yapacağını ise açıklamadı. Kulislerde ise Altıntaş’ın Efeler Belediye Başkanlığı için aday olacağı konuşuluyor. Aynı zamanda Aydın Büyükşehir Belediye Meclis üyesi olan Altıntaş, Özlem Çerçioğlu’na yakınlığı ile de biliniyor.

 

İstifasının ardından kısa bir açıklama yapan Barış Altıntaş, “17 Aralık 2017’de kongre ile seçildiğim Efeler İlçe Başkanlığından 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezimizin 279/2018 tarih ve 2019/113 sayılı genelgesine istinaden aday adayı olmak için istifa ediyorum. Bugüne kadar bana destek olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Önünde uzanan süreçte seçimlerdeki pozisyonu ne olursa olsun parti için çalışmaya devam edeceğini dile getiren Altıntaş, “Sabah akşam ev ev dolaşarak, esnaflarımıza derdimizi anlatarak 2014 yılında 100 bin oy farkla kazandığımız Büyükşehir Belediyesini oy farkını daha da arttırarak alabilmek, Efeler Belediye Başkanlığımızda da oy oranımızı arttırarak tekrar kazanmak istiyoruz. Bunun dışında 17 ilçenin tamamındaki belediyelere talip olacağız” şeklinde konuştu. Altıntaş, çok ciddi bir ekiple çok ciddi bir baları alacaklarına inandıklarını da sözlerine ekledi.

 

Hangi mevkiye başvuracağını belirtmeyen Altıntaş, merkezden gelecek kararı bekleyecek. CHP'de istifa süreci ise 19 Ekim'de sona erecek. (ŞERMİN ÇOLAK)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
11 / 2 Parçalı bulutlu
Yarın: 8/1 Aralıklı gökgürültülü yağış