• 12 Ekim 2018, Cuma 15:48

Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu Aydın'dan geçti

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, Aydın’dan geçti. Bu yıl 54'üncüsü düzenlenen turun, 4’üncü Etap kapsamında gerçekleşen Aydın maratonu renkli görüntülere sahne oldu.

 

Konya-Konya 1'nci Etap turuyla başlayan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda mücadele eden bisikletçiler, 4'üncü Etap kapsamında Aydın’dan geçti. Sporcuları ellerinde bayraklarla öğrenciler, Aydın Büyükşehir Bayan Bando Takımı, zeybek gösterileri ile gençler ve halk karşıladı.

4'ÜNCÜ ETAP TAMAMLANDI

Cumhurbaşkanlığı himayesinde başlayan 54’üncü Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, 14 Ekim 2018 Pazar günü Bursa – İstanbul 6. Etap turu ile tamamlanacak. World Tour kategorisine yükselen Dünyanın tek kıtalararası bisiklet turunda aralarında Türk Milli Takımı'nın da bulunduğu dünyanın dört bir yanından 20 takım yer alıyor. Tur kapsamında Marmaris-Selçuk arasında geçilecek olan 4’ncü Etap’ta bisikletçiler Aydın’dan da geçti. Etkinlik kapsamında önce Çine’ye ulaşan sporcular Efeler’deki eski otogar önünde kurulan Türkiye Güzellikleri Sprint Primi noktasından geçiş yaptı. Kafile Meryem Ana Evi’nin yer aldığı Bülbül Dağı tırmanışıyla etabı tamamladı.

Zorlu mücadeleyi zirvede tamamlayacak takım ve klasman lideri bisikletçiler, üzeri Selçuklu yıldızı motifleriyle bezeli özel kupanın sahibi olacak. (ŞERMİN ÇOLAK)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 7 Bulutlu
Yarın: 16/9 Çok bulutlu