• 12 Ekim 2018, Cuma 16:05

"Yalan söylemeyi bırakın"

CHP’li Barış Altıntaş, AK Partili Ömer Özmen’i eleştiri yağmuruna tuttu. Altıntaş, “Halkın yüzüne bakmaya yüzünüz yokken gözünün içine baka baka yalan söylemeyi bırakın” dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Efeler İlçe Başkanı Barış Altıntaş’ın hedefinde bu kez AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen vardı. Altıntaş, Özmen’in Büyükşehirin yeterince yatırım yapmadığına yönelik açıklamalarına karşı açtı ağzını yumdu gözünü.

“AKP’li il başkanı Ömer Özmen kardeşim, milletin yüzüne bakmaya yüzünüz yokken gözünün içine baka baka nasıl böyle asılsız demeçler veriyorsun anlam veremiyorum” diyerek sözlerine başlayan Altıntaş, “Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak bugüne kadar 1 milyar 425 milyon liralık yatırım yaptık. 2500 kilometre yol, ASKİ olarak da 2150 kilometre hat çalışması yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Oysaki siz 7 kilometrelik çevre yolunu 15 yılda anca yaptınız. Biz 17 ilçede 26 kültür merkezi ve onca hizmet binası açarken siz daha Muğla yolu üzerindeki avuç içi kadar 112 Acili 8 yıldır yapamadınız. Büyükşehir belediyesi olmadan evvel il özel idaresi zamanında 58 köye haftada bir yâ da iki defa yâ da hiç su verilemezken bugün susuz hiç yer kalmadı. Yine il özel idaresinin uğramadığı yerlerin yolları yapıldı” dedi.

Türkiye’de son zamanlarda yaşanan ekonomik olumsuzluklara da değinen Altıntaş, “Şimdi gel millete soralım. Halkın içine çıkalım diyeceğim ama yaşattığınız bu hayat pahalılığı ve enflasyonla nasıl çıkacaksınız? Son 3 ayda elektrik ve doğalgaza yüzde 50 zam yapılmışken, halkın karşısına çıkıp da çiftçinin, sanayicinin, emeklinin, esnafın yüzüne nasıl bakacaksınız? Bundan sonra halkın yüzüne bakmaya yüzünüz yokken gözünün içine baka baka yalan söylemeyi bırakın. Ne demiş atalarımız ‘İki kere düşün bir kere konuş’” ifadelerini kullandı. (ŞERMİN ÇOLAK)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
11 / 2 Çok bulutlu
Yarın: 8/1 Aralıklı gökgürültülü yağış