• 13 Ocak 2018, Cumartesi 13:52

ADÜ'nün bütçesi 331 milyon

Adnan Menderes Üniversitesi'nin(ADÜ), 2018 yılı bütçesi, 331 milyon lira olarak gerçekleşti.

Adnan Menderes Üniversitesi'nin(ADÜ), 2018 yılı bütçesi, 331 milyon lira olarak gerçekleşti. Bütçeden yaklaşık 50 milyon lirayı inşaat yatırımları için kullanmayı planlayan ADÜ, yapımı devam eden 36 yataklı ek psikiyatri binasını Haziran'da, yaklaşık 300 yataklı ek hastane binasını da Eylül'de hizmete açacak.

 

 

 

ADÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Kırnak, üniversitenin 2018 yılı mali bütçesinin 331 milyon TL olduğunu açıkladı. Bu yılın bütçesinden yaklaşık 50 milyon liranın inşaat yatırımları için kullanılacağını belirten Kırnak, bu inşaat yatırımlarının bir kısmının önceki yıllardan devam ettiğini, bir kısmının ise yeni başlayacağını kaydetti.

Sağlık sektörü yatırımlarının içinde ek hastane ve psikiyatri binaları olduğunu ifade eden Kırnak, ADÜ Merkez Kampüsü'nde yapımı devam eden 36 yataklı ek psikiyatri binası inşaatının Haziran'da, yaklaşık 300 yataklı ek hastane binası inşaatının da Eylül'de tamamlanacağını dile getirdi.

Yüklenici firmaya yer teslimi 20 Haziran 2016'da yapılan ek hastane binasının, ihale bedelinin 28 milyon 435 bin lira ve toplam inşaat alanının da 19 bin 500 metrekare olduğunu belirten Kırnak, şunları kaydetti:

"Şu anda yaklaşık 630 yataklı bir hastane ile Aydınımıza hizmet vermekteyiz. Yaklaşık 300 yataklı ek hastane binamızın inşaatı da devam ediyor. Ek binamız tamamlandığında üniversite hastanemizin, hasta yatak sayısı 950 civarına kadar gelecek. Özellikle çocuk acil ve yetişkin acil ile bazı servisleri, ek hastane binamıza aktarmak istiyoruz. Ek binamız, ihaleye göre normalde bu yıl Kasım ayında bitecekti. Yüklenici firma ile görüştük, kendisi bunu 2-3 ay erkene çekmeyi kabul etti. İnşallah Eylül ayı gibi ek hastane binamızı hizmete açacağız."

Kırnak, psikiyatri binasına da ek bina yaptıklarını ifade ederek, "Ek psikiyatri binamızın inşaatı devam ediyor. Bu da inşallah Haziran ayı gibi tamamlanacak. Bu binamız, görüntü olarak tam şehre hakim bir yerde yapılıyor. 36 terapi odası bulunan ek psikiyatri binamızın orta kısmında da bahçe yer alıyor" dedi. (EMRAH DİNÇER)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.