• 13 Ocak 2018, Cumartesi 18:23

Özmeriç fark atarak güven tazeledi

Aydın Şoförler Otomobilciler Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurulu yapıldı. Mevcut Başkan Semih Özmeriç, 572 oyla güven tazelerken, yarışa kırmızı listeyle giren Özcan Türokğlu yalnızca 96 oy aldı.

Aydın Şoförler Otomobilciler Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurulu yapıldı. Mevcut Başkan Semih Özmeriç, 572 oyla güven tazelerken, yarışa kırmızı listeyle giren Özcan Türokğlu yalnızca 96 oy aldı.

 

Aydın Şoförler Otomobilciler Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurulu, Aydın Şoförler Odası düğün salonunda yapıldı. Kurulda sarı listede Semih Özmeriç, kırmızı listede Özcan Türkoğlu olmak üzere çift liste yarıştı.

 

Kurulda, divan başkanlığına AYESOB Başkanı Selahittin Çetindoğan, Başkan Vekilliklerine Mustafa Çağlayan, Ali Tuncal, katip üyeliklere ise Lütfiye Arıcı ve Mustafa Nuri Furtına seçildi. Okunan faaliyet, yönetim ve denetim kurulu raporları oy birliğiyle kabul edildi. Kongreye katılan delegeler, yönetim ve denetim kurulunu oybirliğiyle akladı.

"SİZLERDEN GÜÇ ALIYORUZ"

Üyelere seslenen mevcut Başkan Semih Özmeriç, “Şoförlük mesleği bir kamu hizmeti niteliğinde meslek olup, insan yaşamının her döneminde ayrı bir önem arz etmektedir. Biz insanların canlarını, mallarını hatta en önemli varlıkları olan çocuklarını bizlere emanet etmeleriyle bu mesleğin öneminin bir kat daha arttırıldığı bir dönemdeyiz. Bizler sorumluluk bilinciyle mesleğimiz daha dikkatli ve titiz bir şekilde ibra etmek zorundayız. Bu itibarla özellikle uzun araştırmalar sonucu koyulmuş trafik kurallarına uymak hem kendi canımız ve malımız için hem de trafikte bize emanet edilen canlar ve mallar için gerekli hassasiyeti göstermek zorundayız. Odamızın görevi şoför esnafımızın kamu kuruluşlarıyla, vatandaşlarla ve birbiriyle olan ilişkilerini düzenlemektir. Bu itibarla bir önceki genel kurulumuzda bizlere görev vererek, sizlere hizmet etme imkânı tanıdınız. Bizlere layık gördüğünüz bu görev neticesinde 7 gün 24 saat hizmet etmeye çalıştık” dedi.

Yaptıkları faaliyetleri anlatan Özmeriç, “Konusunda uzman personelimiz üyelerimizin işlemlerini hatasız bir şekilde, güler yüzlü bir şekilde yapmaktadır. Avukatımız haklarımızın savunulması ve hukuki çalışmalarda bizlere yol göstermektedir, mali müşavirlerimiz bizlere yol göstermektedir. Ulaşım özellikle şehirleşmenin artması, turizm faaliyetlerinin artmasıyla ulaşım oldukça ihtiyaç duyulan bir sektör haline gelmiştir. Bizler de bu önemli işi icra eden meslek grubu üyeleri olarak her gün daha fazla inceleyen ve her gün yeni kanunlarla karşı karşıya kalan bir mesleği yapıyoruz. Taşıma ve Büyükşehir Yasası çalışma zamanımızda yeniden değişmiş biz de bu sırada azami gayret gösterdik. Şoförümüzün ihtiyacı olduğunda krediye ulaşması sağlanmış, esnafımızın ihtiyacı en kısa zamanda giderilmiştir. Düğünümüzde, cenazemizde hep beraberiz. Sizlerden aldığımız bu güçle hizmetlerimizi devam ettirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

YAPACAKLARI FAALİYETLERİ ANLATTI

Kongrede seçilmesi durumunda yapacağı projeler hakkında bilgi veren Özmeriç ayrıca şunları söyledi, Büyükşehir yasasının ulaşımı çok olumsuz etkilediğini ifade ederek, “Temmuz ayında ilçeler arası taşımacılık yapan toplu taşıma araçlarına engelli rampası zorunluluğu gelecek. Uygulayabilir miyiz? Hayır. Ama siz takın kitabına uysun diyorlar. Takılmaması için gereken bütün mücadeleyi vereceğiz. Bunu iyi izah etmemiz lazım. Bu hem gereksiz bir masraf hem de kendimizi kandırıyoruz. Bunu İstanbul’da, Kocaeli’nde uygulayabilirsiniz. Özellikle ilçeler arası taşımacılık yapan araçlar için işe yaramayan bir yasa çıkarırsanız bunu uygulayamazsınız. Ya da birileri sadece bu işten para kazanır. 65 yaş üstü ücretsiz taşımalar hem belediyeleri hem de özel halk otobüslerini bitiriyor. Büyüklere saygımız sonsuz. Günde 10 kez mi kaç kez bindikleri belli olmuyor. Bunun için buna bir sınırlama getirilmesi gerekiyor. Biz bu sorunları çözmek için elimizden gelen çalışmaları yapacağız”

"BUNLARI AŞACAĞIZ"

Adaylık yarışına kırmızı listeyle katılan Özcan Türkoğlu ise, “Bizim en büyük sıkıntımız servis araçları yönetmeliğindeki vize harçlarımızın çok fazla olması. Örneğin İzmir’de araç değişiklerinde ücret alınmıyor, vizeleri yalnızca 25 TL. Araç devir işlemlerinde ise sembolik bir rakam veriliyor o da 10 TL. Biz de en az 800 TL ile 1000 lira arasında devir işlemleri ise 8 bin lira. Biz de bu rakamlar çok farklı. Araç trafik yoğunluğumuz var, Zafer Mahallesi’nde araçlarımız her gün ceza yiyor. Ben ve ekibim bunları aşacağımıza inanıyoruz” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından seçime geçildi. Çift liste ile gidilen seçimde 572 oyla Semih Özmeriç tekrar başkanlığa layık görüldü.

YÖNETİM LİSTESİ

Semih Özmeriç başkanlığındaki Aydın Şoförler Otomobilciler Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin yönetim kurulunda şu isimler yer alıyor: Oktay Mantar, Okan Yalçın, Atila Akgün, Sabri Duru, Orhan Korkmaz, Şakir Şahbaz.

Kurula, AYESOB Başkanı Selahittin Çetindoğan’ın yanı sıra Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken, Tes-İş Aydın Şube Başkanı Mustafa Aydın, Şehiriçi Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Okan Yalçın, Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Rıdvan Naci Devli, oda başkanları ve sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı (ŞERMİN ÇOLAK)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.