• 13 Şubat 2018, Salı 15:45

Aydın'da "Tralles" rüzgarı esecek

Aydın’da lise öğrencisi üç arkadaş Tralles isimli müzik grubunu kurdu. Hepsi 16 yaşında olan gençler hem kulakların pasını siliyor hem de stres atıyorlar.

 

Lise çağındaki gençleri kültür ve sanat etkinliklerine teşvik etmek, onların yeteneklerini ortaya çıkarmak bizlerin en büyük sorumluluklarından bence. Sürekli değişen yap-boz tahtasına dönen eğitim sisteminin içinde bunu başarabiliyor muyuz peki? “Tabi ki hayır” dediğinizi duyar gibiyim. Allah’tan zamane gençleri kendi yeteneklerinin farkında da bir şekilde yolunu bulup ilerleme kaydedebiliyorlar. Vahit, Taylan ve Ege gibi..

 

Üç senedir tanışan ve bu sene de Tralles Grubunu kuran gençler, grupları için kültür karmaşası yaşanıyor diyorlar. Yani blues, heavy metal, rock ve akustik ne arasanız var ancak grup olarak daha çok rock müzikte buluşuyorlar. Üstelik gençler o kadar yetenekli ki her biri belirli seviyelerde 2-3 enstrüman çalabiliyorlar. Gençler bu durumun kendilerini büyük avantaj sağladığını kaydediyorlar.

"ÇOCUĞUN GİBİ OLUYOR"

Vahit müzik yapmakla ilgili, “Cebimde hiç param olmadığında sokakta gitar çalarak karnımı doyurduğum güne kadar müzik benim için bu kadar anlamlı değildi. Şu an ise her anımda yanımda olan iyi bir arkadaşım” diyor.

Taylan ise müzik yapmanın çok keyifli bir şey olduğunu kaydederek, “Her şeyiyle uğraştığın zaman senin çocuğun gibi oluyor” ifadelerini kullanıyor.

Ege de, “Müzik yaparken kendimi kaybedip sadece hissettiklerimi yaparak içimdeki beni buluyorum. Sahnedeyken de sadece coşup o anı dibine kadar yaşamak benim için müziği ta kendisi” şeklinde konuşuyor. Hepsi 16 yaşında olan gençler hem kulakların pasını siliyor hem de stres atıyorlar. (ŞERMİN ÇOLAK)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
18 / 6 Açık
Yarın: 17/5 Parçalı bulutlu