• 13 Şubat 2018, Salı 15:33

Köşger, Aydınlı yazar ve şairlerle buluştu

Aydın Yazarlar ve Şairler Derneği üyeleri, Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger ile bir araya geldi. Şairler şiirlerini okurken Köşger’e kitaplarını da hediye ettiler.

 

Aydın’da yaşayan şair ve yazarlar Gar Park Restaurant’ta bir etkinlik düzenledi. Şair ve yazarları kırmayan Vali Köşger de etkinliğe katıldı. Köşger, üyelerle tek tek tanıştı.

Açılış konulmasını yapan Aydın Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı Şükrü Öksüz, önceki Vali Erol Yıldız zamanında yapılan “Adnan Menderes” konulu şiir yarışmasını hatırlatarak konuşmasına başladı. Öksüz, yarışmaya katılan şairlerin şiirlerinin bir kitapta toplandığını belirtti. Konuşmasının ardından Öksüz, “Adnan Menderes” konulu şiir yarışmasında ikinci olan şiirini okudu.

KİTAPLAR HEDİYE EDİLDİ

Dernek Başkanı Öksüz, Çanakkale Çan Belediyesi’nin hazırladığı “Allah, Kur’an-ı Kerim ve Hz. Muhammed Şiirleri Gültestesi” adlı şiir antolojisi ile derneğin 8 yıllık faaliyetlerini kapsayan antolojiyi Köşger’e hediye ederken, diğer şairlerde kitaplarını Valiye takdim ettiler.

Vali Köşger de, bir ülkede kültürün gelecek nesillere aktarılması için yazar ve şairlerin önemli bir sorumluluğu yerine getirdiğini söyleyerek, organizasyon için teşekkür etti. Etkinliğe Vali Köşger ve Dernek Başkanı Öksüz’ün yanı sıra Söke Şair ve Yazarlar Derneği Başkanı Tülay Sarayköylü ile her iki derneğe üye il genelinde yaşayan yazar ve şairler katıldı. (ŞERMİN ÇOLAK)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.