• 13 Şubat 2018, Salı 17:32

"O yerler bize ait"

Özefe ve Köteli aileleri, Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin üzerinde bulunduğu alan ve çevresindeki yerlerin, kendilerine ait olduğunu iddia etti.

 

 

Aydın'ın Efeler İlçesi Umurlu Mahallesi'nde, yaşayan çiftçi Sezgin Özefe(40), Büyükşehir Belediyesi'nin üzerinde bulunduğu alan ve çevresindeki yerlerin, nenesi merhum Fadime Köteli'den kendisi ve akrabaları Güngör, Fatma, Ahmet ve Burak Özefe ile Emir Ayşe Köteli'ye miras kaldığını öne sürdü.

Nenesi Fadime Köteli'nin 11 yıl önce 93 yaşında vefat ettiğini dile getiren Özefe, "Nenemin babası olan İsmail Köşdereli, çok varlıklıymış. O ölünce mirası, neneme kalmış. 2007 yılında da nenem vefat etti. Nenem vefat ettikten 7 yıl sonra bize, Vergi Dairesi'nden tebliğ zarfı geldi. Bunun üzerine Vergi Dairesi'ne gittik. Orada elimize ada ve parsel numaraları verip bizi Tapu Kadastro İl Müdürlüğü'ne gönderdiler. Müdürlüğe gittiğimizde, memurlar Aydın'ın eski haritasında bu ada ve parsel numaralarının bulunduğu yere bakıp, Büyükşehir Belediyesi'nin olduğu alan ve çevresindeki yerlerin bize ait olduğunu ve bu yerleri ancak hukuk yolu ile geri alabileceğimizi söylediler" dedi.

Tapu Kadastro İl Müdürlüğü'ne ikinci kez gittiklerinde, kendileri ile ilkinden farklı memurların ilgilendiğini belirten Özefe, "Önümüze bu kez, Aydın'ın yeni haritasını açtılar. Haritada elimizdeki ada ve parsel numaralarına baktılar ve ‘sizin malınız, mülkünüz yok’ dediler. Yani malımızı bize göstermediler. Biz de, dava açıp hakkımızı sonuna kadar arayacağız. Bunun için avukat tuttuk, mücadele edeceğiz" diye konuştu. (EMRAH DİNÇER)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.