• 13 Şubat 2018, Salı 17:26

Zeytin Dalı şehitlerine vefa

Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi’nde verilen önergeyle Mimar Sinan Mahallesinde Ali İhsan Paşa Bulvarı ile Mimar Sinan Bulvarının kesiştiği noktada bulunan meydana “Zeytin Dalı Meydanı” , Ali İhsan Paşa Bulvarının sonraki batı tarafında kalan kısmına da “Zeytin Dalı Bulvarı” isimleri verildi.

 

Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi, Şubat ayı ilk toplantısını Büyükşehir Belediye Meclisi Salonu'nda yaptı. Toplantıyı, Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu yönetti. Meclis üyeleri, toplantıda, 30’u gündem dışı olmak üzere toplam 58 madde görüştü. Maddelerin hepsi, ilgili komisyonlara havale edildi.

 

Orta Mahalle’de kayıtlı 178 ada 36 parselde kayıtlı 362,62 metre kare yüzölçümlü taşınmazın 36,79 metrekarelik Belediye’ye ait olan hissesinin satışının görüşülmesi dikkat çeken maddeler arasında Meclis üyeliğinden istifa eden Uğur Kul’un istifası nedeniyle boşalan Meclis Sanayi ve Enerji Komisyonu üyeliğine İsmail Sezer seçildi.

 

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından CHP Grup Sözcüsü Tahir Yaman, AK Parti Grup Sözcüsü Necmettin E, MHP Grup Sözcüsü Mustafa Başçı, Malik Ercan ve Ünal Sarıoğlu meclise önerge sundular. Önergede, “Vatanımızın ve milletimizin bağımsızlığını, geleceğini, haysiyet ve namusunu korumak için görev yapan kahraman askerlerimiz; içinde bulunduğumuz şu günlerde de Suriye topraklarında terörle mücadelede ederek canı pahasına savaşmaktadır. Bizler Aydın Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri olarak Suriye’de devam etmekte olan Zeytin Dalı operasyonunda savaşmakta olan kahraman askerlerimizin ve vatan uğruna seve seve canını veren aziz şehitlerimizin anısını bir nebze olsun yaşatabilmek için ilimiz Efeler ilçesi Mimar Sinan Mahallesinde Ali İhsan Paşa Bulvarı ile Mimar Sinan Bulvarının kesiştiği noktada bulunan meydana Zeytin Dalı Meydanı, Ali İhsan Paşa Bulvarının bu meydandan sonraki batı tarafında kalan kısmına da Zeytin Dalı Bulvarı isminin verilmesi arz ederiz” ifadeleri yer aldı. Önerge oy birliği ile kabul edildi. Başkan Özlem Çerçioğlu, toplantıyı kapatmasıyla meclis sona erdi. Büyükşehir Belediyesi Şubat ayı ikinci toplantısı ise Perşembe günü yapılacak. (ŞERMİN ÇOLAK)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
18 / 6 Açık
Yarın: 17/5 Parçalı bulutlu