• 13 Mart 2018, Salı 18:58

Bakkal ve kantinciler dertli

Aydın Bakkallar Odası 2. Başkanı İbrahim Ertekin, bakkal ve kantincilerin yaşadıkları sorunları, İYİ Parti Genel Merkez Aydın Sivil Toplum Örgütleri AR-GE Sorumlusu Ayşe Odabaşı'na anlattı. Odabaşı da bu sorunların çözümü için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

 

İYİ Parti Efeler İlçe Teşkilatı'nda 11 Şubat'ta yapılan kongrede, seçilen Pınar Öncer başkanlığındaki Yönetim Kurulu, Aydın Bakkallar Odası'na nezaket ziyaretinde bulundu. Öncer ve beraberindekileri, Bakkallar Odası 2. Başkanı İbrahim Ertekin karşıladı. Ziyarete İYİ Parti Genel Merkez Aydın Sivil Toplum Örgütleri AR-GE Sorumlusu Ayşe Odabaşı da katıldı.

Bakkal ve kantincilerin yaşadıkları sorunlarını anlatan Ertekin, "Bakkalların en büyük sorunu, saat 22.00'den sonra içki yasağının uygulanması. Vatandaş, bakkala gelip içki istiyor, bakkal vermezse tepki gösteriyor. Bakkal, korkarak içkiyi vermek zorunda kalıyor. Sonra ne mi oluyor? Polis, gelip o bakkala içki yasağına uymadığı gerekçesiyle 16 bin lira ile 36 bin lira arasında ceza kesiyor. Biz, bu yasağın en azından yazın saat 22.00'den 24.00'e alınmasını istiyoruz. Tekel ürünleri de cirodan çıkarılmalı. Bakkallar, her yıl 600 lira tekel ruhsat harcı ödüyor. Diğer esnaflar, ruhsatı bir kez alıyor, yıllarca kullanıyor. Bakkallar ise her yıl alıyor. Bu duruma son verilmeli. Devlet kantinlerde, çeşitli ürünlerin satılmasını da yasakladı, yasakta da kontrol görevini okul idaresine verdi. Bu ürünleri kantin satmıyor ama öğrenciler, dışarıdan okula getiriyor. Bunun için de gerekli düzenlemenin yapılmasını bekliyoruz" dedi. Ertekin'i dikkatle dinleyen Odabaşı da, bu sorunların çözümü için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Öncer ise, İYİ Parti çatısı altında vatan, millet ve ülke sevdasıyla bir araya geldiklerini ifade etti. Saha çalışmalarını, yarın seçim olacakmış gibi yaptıklarını belirten Öncer, "Biz göreve koltuk değil, ayakkabı eskitmeye geldik" diye konuştu. Ziyaretin sonunda Öncer, kendilerini kabul ettiği için Ertekin'e teşekkür çiçeği verdi. (EMRAH DİNÇER)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 5 Sağanak yağışlı
Yarın: 11/2 Az bulutlu