• 13 Mart 2018, Salı 13:05

Çıraklıktan patronluğa

Aydın'ın Efeler İlçesi'nde, çırak olarak başladıkları erkek kuaförlüğü mesleğinde, ustalığa kadar yükselme başarısı gösteren Turhan Duru ve Ahmet Çakır, ortak işyeri açtı.

 

Erkek kuaförlüğü mesleğine çırak olarak başlayan Turhan Duru(30) ve Ahmet Çakır(24), yıllarca farklı ustaların yanlarında çalışarak, en ince ayrıntısına kadar öğrendikleri meslekte ustalaştı. Meslekte 17 yıllık tecrübeye sahip Duru ve 10 yıllık tecrübeye sahip Çakır, sırt sırta vererek, ortak işyeri açtı. Kendi işlerinin patronu olan genç ortaklar, Hasanefendi Mahallesi Batı Gazi Bulvarı üzerinde, açtıkları "Red Star" isimli erkek kuaföründe, hizmet vermeye başladı.

"SEVEREK ÇALIŞTIK"

Ortaklardan Turan Duru, "Ben ve ortağım, erkek kuaförlüğü mesleğine çırak olarak başladık. Farklı ustaların yanlarında çalışarak, mesleğimizin en ince ayrıntısına kadar öğrendik. Usta oluncaya kadar tabi ki meslekte zorlandığımız anlar oldu. Ama yılmadık, mesleğimizi severek çalışmaya devam ettik. Çok şükür sabrın sonu selamet oldu ve kendi işyerimizi açtık" diye konuştu. (EMRAH DİNÇER)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 7 Çok bulutlu
Yarın: 12/2 Aralıklı gökgürültülü yağış