• 13 Mart 2018, Salı 16:51

Mehmetçiğe destek için yola çıktılar

Aydın-Muğla İlleri Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri Birliği ve kendisine bağlı kooperatiflerin toplam 80 yöneticisi, TSK'nın Afrin'i teröristlerden temizlemek için yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nda görev alan askerlere moral desteği vermek amacıyla Hatay'a gitmek üzere Aydın'dan yola çıktı.

 

 

 

Hatay'da 14 Mart'ta yapılacak olan "Mehmetçik Nerede Biz Oradayız" programına, Aydın ve Muğla'dan da destek geldi. Programa katılmak için Aydın-Muğla İlleri Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri Birliği ve kendisine bağlı kooperatiflerin 80 yönetici, Aydın'ın Efeler İlçesi'nden bir otobüs ile yola çıktı.

Birlik Başkanı Necip Saraç, TSK'nın Türkiye-Suriye sınırını, terör örgütlerinden temizlemek için Zeytin Dalı Harekatı'nı gerçekleştirdiğini hatırlatarak, "Hükümetimize ve harekatı başarıyla gerçekleştirmekte olan kahraman Mehmetçiğimize destek vermek, 80 milyon olarak tek yürek Mehmetçiğimizle birlikte olduğumuzu, esnaf ve sanatkar teşkilatlarımızın hükümetimizin ve kahraman ordumuzun yanında olduğumuzu dosta düşmana duyurmak için bölge birliğimize bağlı Aydın ve Muğla’daki temsilcilerimizle Hatay’a gidiyoruz" dedi.

'Mehmetçik Nerede Biz Oradayız' programı kapsamında, 14 Mart'ta Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi'nin himayesinde, Hatay Valiliği, Askeri Kontrol Noktası, Reyhanlı ve Hatay esnafı ziyaret edilecek, ardından da esnaf ve sanatkarlar toplantısı yapılacak. (EMRAH DİNÇER)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

12 / 5 Sağanak yağışlı
Yarın: 11/2 Az bulutlu