• 13 Temmuz 2018, Cuma 13:23

VP'den Kuşadası Tariş Alanı için tepki

Vatan Partisi Kuşadası İlçe Başkanlığı, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin Kuşadası’nda kamulaştıracağı TARİŞ alanıyla ilgili gelişmelere tepki gösteri. Handan Ersin, “Ortaya koyulan proje ile 9 bin metrekarelik bir yeşil alan yapılmasının imkanı yoktur” dedi.

 

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Kuşadası’nda yer alan TARİŞ Alanını kamulaştırmaya hazırlanıyor. Bunun için geçtiğimiz günlerde halk oylaması yapılmış ve oylamanın sonucunda alana yeraltı otoparkı, Denizcilik Daire Başkanlığı Hizmet Alanı ve ASKİ Genel Müdürlüğü veznelerinin bulunduğu hizmet binası yapılması için proje çizilmişti. Kimi kurum ve kuruluşlar bu karara tepki gösterdi. Bir tepki de Vatan Partisi Kuşadası İlçe Başkanlığı’ndan geldi.

 

Söylenenlerle yazılanlar arasında fark olduğunu iddia eden Vatan Partisi Kuşadası İlçe Başkanı Handan Ersin, “Kuşadası halkı bölgenin çoğunlukla yeşil alan olarak kalmasını istiyor ancak Büyükşehir Belediyemiz ilave seçenekler de ekleyerek alana ilişkin farklı bir proje ortaya koyuyor. Ortaya koyulan proje ile 9 bin metrekarelik bir yeşil alan yapılmasının imkanı yoktur” ifadelerini kullandı.

 

Vatan Partisi olarak kendi isteklerinin de alanın yeşil alan olması yönünde olduğunu belirten Başkan Ersin, “Benzer bir süreci Atatürk Kent Meydanı’nda yaşamıştık. Yeşil alan olacağı söylenen meydan rant kapısına dönüştü. Aynı sürecin Kuşadası’nın en güzide noktalarından olan TARİŞ alanı için de yaşanabileceğinden dolayı kaygılıyız” şeklinde konuştu. (ŞERMİN ÇOLAK)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 7 Bulutlu
Yarın: 16/9 Çok bulutlu