• 13 Ekim 2018, Cumartesi 14:39

"Büyükşehir'i kazanacağız"

Partililerin yoğun ilgi gösterdiği AK Parti Aydın 77. İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuşan milletvekilleri, Aydın Büyükşehir Belediyesi’ni kazanacaklarını söyledi.

 

 

AK Parti Aydın, 77. İl Danışma Meclisi Toplantısı'nı gerçekleştirdi. Efeler’deki İl Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya, Aydın Milletvekilleri Metin Yavuz, Mustafa Savaş, Bekir Kuvvet Erim ve Rıza Posacı, İl Başkanı Ömer Özmen, İl Kadın Kolları Başkanı Duygu Göğde, İl Gençlik Kolları Başkanı Abdülhamit Burak Aykut ve çok sayıda partili katıldı.

“AYDIN’IN BAHTI DEĞİŞECEK”

Yoğun ilgi gören toplantının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Özmen, 31 Mart 2019’da yerel seçilmelerin yapılacağını hatırlatarak, aday adaylarına başarılar diledi. Seçim çalışmalarını, birlik ve beraberliklerini bozmadan sürdüreceklerini kaydeden Özmen, “Dosta düşmana Aydın’da AK Parti’nin neler yapacağını göstereceğiz. 31 Mart 2019’un Aydın’ın bahtının değişeceği gün olacağına inanıyorum” dedi.

“OY FARKI 10 BİN”

Aydın’da işlerin AK Parti’nin istediği gibi gittiğini aktaran Milletvekili Posacı, “Biz, yerel seçimlerde bayrağımızı Büyükşehir Belediyesi’ne dikeceğiz. Aramızdaki oy farkı 10 bin. İttifak olsa da olmasa da Aydın’ı alacağız. Bu şehrin önündeki prangaları, biz çözeceğiz” diye konuştu.

BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSU

Milletvekili Erim, 24 Haziran seçim sonuçlarının Aydın’ın uykudan uyandığını gösterdiğini dile getirerek, “Yerel seçimlerde de Aydın Büyükşehir ve 17 ilçe belediyesini alarak bir tarih yazacağız. Efeler diyarı Aydın’ı AK belediyecilikle tanıştıracağız. Adaylarımız etrafında kenetleneceğiz. Kardeşlik ruhunu ortadan kaldıracak adımlar atmayacağız. Çünkü biz birlik ve beraberlik içerisinde zafere ulaşabiliriz” dedi.

“KRİZ YOK”

Milletvekili Savaş da, AK Parti’nin 17 yıllık iktidarında Türkiye’de ekonomik kriz yaşanmadığını savundu.

“KENDİ KENDİNE YETEN AYDIN”

Aydın Büyükşehir Belediyesi’ni AK Parti ile tanıştıracaklarını ifade eden Savaş, şunları kaydetti:

“Belediye başkan aday adayları yavaş yavaş çıkmaya başladı. Bundan çok memnun oluyoruz. Tabi bizim kriterlerimiz belli. Sayın Cumhurbaşkanımız da bunu birçok kez ifade etti. Artık bizim Aydın’da sıfır hata ile yola devam etmemiz gerekiyor. Hata yapma lüksümüz yok. Kiminle daha fazla oy olacaksak onunla yola koyulacağız. Üreten, ürettiğini satan, kazanan, kendi kendine yeten ve huzurun olduğu bir Aydın vaat edeceğiz. Dünya şehirleri ile rekabet eden bir Aydın, hayal ediyorum. Çünkü Aydın’da bu potansiyel fazlasıyla var.”

“ADAMA DEĞİL, MİLLETE HİZMET”

Aydın Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarının, önümüzdeki aylarda belirleneceğini kaydeden Milletvekili Yavuz ise, “Şu aday olursa ben bu partideyim, şu aday olmazsa bu partide olmam diye bir şey asla olmamalı. Eleştirmek veya şikayet etmek yerine elimizi taşın altına koyalım. Genel Merkezimizin uygun görerek belirlediği adaylarımızın yanında tüm teşkilatlarımızla birlikte yer alalım. Sonuna kadar adayımızı destekleyim. Çünkü bizim davamız, adama değil millete hizmet etme davasıdır” dedi.

“AYDIN’IMIZ ÇAĞ ATLAYACAK”

Yerel seçimlerin sonucunda, Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin tamamını, AK belediyeler kervanına kattıklarında Aydın’ın önünü, hiç kimsenin kesemeyeceğini dile getiren Yavuz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Tarımdan sanayiye ulaşımdan eğitime ve turizme kadar her alanda Aydın’ımız çağ atlayacak. Efeler diyarında tüm hemşerilerimiz refaha kavuşacak.”

“MAKAMINDAKİ SON AYLARI”

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Özlem Çerçioğlu’nun partisinin ilçe belediye başkanları ile kavgalı olduğunu iddia eden Yavuz, “Aynı partili belediye olup da merkez ve ilçe belediye başkanları ile aynı yolda yürümeyen bir Büyükşehir Belediye Başkanı var karşımızda. CHP’li hangi ilçe belediyesine bakarsanız, Büyükşehir Belediye Başkanı ile küs, kavgalı, konuşmuyorlar. İlçelerde 133 projeyi, vatandaşlarımızın önüne koydular, bu projeleri yapacaklarına söz vermişlerdi. Soruyorum, bu projelerden kaçını hayata geçirdiniz? Kendisi, Büyükşehir Belediyesi’ndeki makamında, artık son aylarını geçirdiğini biliyor” ifadelerini kullandı. (EMRAH DİNÇER)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
11 / 2 Parçalı bulutlu
Yarın: 8/1 Aralıklı gökgürültülü yağış