• 13 Ekim 2018, Cumartesi 18:54

CHP Aydın İl Yönetimi'nden 6 istifa

CHP Aydın İl Yönetimi'nden Yüksel Macaroğlu, Mert Öreroğlu, Fikret Ercan, Engin Sürer, Mustafa Bülent Bakırlı ve Mehmet Vergili görevlerinden istifa etti.

 

Yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi'nden(CHP) aday adayı olmak isteyen il ve ilçe başkanları ile yönetim kurulu üyelerinin, görevlerinden istifa etmeleri için tanınan süre doldu.

7 Ocak'ta yapılan CHP Aydın 36. İl Kongresi'nde Ali Çankır başkanlığındaki Yönetim Kurulu'na seçilen asil üyeler Yüksel Macaroğlu, Mert Öreroğlu, Fikret Ercan ve Mustafa Bülent Bakırlı ile yedek üye Mehmet Vergili, meclis üyeliği aday adaylığı için görevlerinden ayrıldı. İl Yönetim Kurulu Üyesi Engin Sürer ise, aday adaylığı değil, görevine devam etmemek için istifa etti.

İlçe başkanlarından ise İncirliova'dan Aytekin Kaya ve Efeler'den de Barış Altıntaş görevlerinden ayrıldı. Kaya, İncirliova Belediye Başkan aday adayı olacağını açıkladı. Aydın Büyükşehir ve Efeler Belediyeleri Meclis Üyesi Altıntaş'ın ise Efeler Belediyesi'nde başkanlığa mı yoksa meclis üyeliğine mi aday adaylığını koyacağı henüz netlik kazanmadı. Öte yandan Germencik İlçe Başkanı Hasan Toker'in istifasına gerekçe olarak aday adaylığını göstermesi de dikkat çekti. (EMRAH DİNÇER)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 7 Bulutlu
Yarın: 16/9 Çok bulutlu