• 13 Ekim 2018, Cumartesi 11:06

Helal olsun, devlete dev bağış

Kuşadası'nda hayırsever iş adamı Haşmet Akkuş, babası ve kardeşi adına yaptırdığı, içinde cami, aile sağlığı merkezi, taziye evi ve imam lojmanının yer aldığı dev kompleksi devlete bağışladı.

 

 

Ege Mahallesi'nde yapımı tamamlanan Mehmet-Fuat Akkuş Kompleksi içinde yer alan 6 hekimli aile sağlığı merkezinin, Aydın Valiliği'ne devri için protokol töreni düzenlendi. Valilik Toplantı Salonu'nda düzenlenen törene Vali Yavuz Selim Köşger, İl Sağlık Müdürü Fevzi Yavuzyılmaz ve hayırsever Haşmet Akkuş katıldı.

 

Doktor Yavuzyılmaz, aile sağlığı merkezinin kısa süre içinde hizmete açılacağını belirterek, "Hayırsever Haşmet Bey, 2010 yılında 112 istasyonu yaparak bize bağışladı. Şimdi de 6 hekimli aile sağlığı merkezi yaparak, sağlığa ikinci katkısını sundu. Bu binanın yapımı tamamlandı, sadece taşınma ve teşrifat kısmı kaldı. Allah hayrını kabul etsin" dedi.

 

Mehmet-Fuat Akkuş Kompleksi'nin 4 milyon 500 bin TL'ye mal olduğunu dile getiren iş adamı Akkuş da, "Belediyemizin tahsis ettiği arazi üzerinde inşa ettiğimiz kompleksimizin içinde cami, aile sağlığı merkezi, taziye evi ve imam lojmanı var. Bu yapılardan ilk olarak aile sağlığı merkezini teslim ediyoruz. Babam vefat etmeden önce kendisine, adına cami yaptıracağımı söylemişti. Sözümü tutmanın mutluluğunu yaşıyorum. Nasip olursa kardeşim adına da bir okul yaptıracağım" diye konuştu.

 

Aile sağlığı merkezi bağışı için hayırsever Haşmet Akkuş'a teşekkür eden Vali Köşger ise, tüm Aydınlı iş adamlarını hayır faaliyetlerinde bulunmaya davet etti. Vali Köşger, "Aydın’da okullara, sağlık ocaklarına, yurtlara ve benzeri binalara ihtiyaç var. Tüm hayırsever iş adamlarımızı bu binaların yapımına katkı sunmaya bekliyoruz" dedi. Konuşmasını tamamlayan Vali Köşger, Akkuş ve Yavuzyılmaz ile birlikte protokolü imzaladı. (EMRAH DİNÇER)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
11 / 2 Parçalı bulutlu
Yarın: 8/1 Aralıklı gökgürültülü yağış