• 13 Aralık 2018, Perşembe 15:28

Vali Köşger Bozdoğanlılarla buluştu

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Aydın’ın Bozdoğan İlçesinde İlçe Değerlendirme Toplantısına katıldı. Bozdoğanlı muhtarların sorunlarını dinleyen Köşger, daha sonra fidan dikerek devletin her zaman vatandaşın yanında olduğu vurgusunda bulundu.

 

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger ilçe değerlendirme toplantılarına devam ediyor. Son olarak Bozdoğan İlçesinde düzenlenen değerlendirme toplantısı Bozdoğan MYO Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya, Bozdoğan Kaymakamı Adem Can, Belediye Başkanı Tümer Apaydın, Mahalle Muhtarları, Oda Başkanları, Siyasi Parti İlçe Temsilcileri ve kurum müdürleri katıldı.

"NOT ALACAĞIZ"

Vali Köşger, “Bu toplantının esas katılımcıları muhtarlar. Bu toplantıya; daire amirlerimizle geldiğimiz, karşılıklı sorunların masaya yatırılıp çözüm üretme amacı taşıyan bir çalıştay diyebiliriz. Başka ilçelerimizde de yaptık. Anında çözüm üretebildiğimiz sorunlara anında çözüm üreteceğiz. Zaman ve para isteyen talepleri not alacağız” dedi ve muhtarla karşılıklı istişarelerde bulundu.

"10 BİN ZEYTİN FİDANI"

Bahattin-Gülten Çırpanlı Anadolu İmam Hatip Ortaokulu’nu da ziyaret eden Köşger, daha sonra Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından Bozdoğan İlçesi Seki Mahallesinde düzenlenen fidan dağıtım törenine katıldı.

Proje hakkında bilgi veren Aydın Tarım ve Orman İl Müdürü Ahmet Ökdem, “Fidanların bedelinin yüzde 70 ini bakanlık, yüzde 30 unu üretici karşılıyor. Aydın için 250 bin lira ile 352 bin 500 liralık proje hazırlandı. 14 ilçeyi kapsayan projede 30 bin zeytin, 25 bin incir fidanı dağıtılacak. Buradan Bozdoğan’a 8 bin incir, 10 bin zeytin fidanı ayırdık. Seki’ye 1.500 adet incir dağıtılacak” diye konuştu.

"DEVLET HER ZAMAN YANINIZDA"

Vali Köşger ise,“Bin 500 incir fidanı Aydın’ın markası için çok önemli katkı sağlayacak. Yörenin en iyi incirlerinin Seki’de yetiştiğini duydum. Üretime devam devlet de sizi desteklemeye devam edecek. Fidanlar ilçelere paylaştırılırken Bozdoğan’a ayrımcılık yapılmış. Sizler bu dağların başını tutmaya, vatan toprağına sahip çıkmaya, bayrağı dalgalandırmaya devam ettiğiniz sürece devlet her zaman yanınızdadır. Allah sıkıntı, afet vermesin. Hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı. (ŞERMİN ÇOLAK)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.