• 14 Ocak 2018, Pazar 13:59

Aydın'a 3 ödül

Tiyatro Gazetesi, 4’ncü Anadolu Tiyatro Ödülleri törenini düzenlemeye hazırlanıyor. Ödül alacakların arasında Aydın’dan da üç isim yer alıyor.

 

Anadolu Tiyatro Ödülleri kapsamında, yıl boyunca gerçekleşen tüm tiyatro hareketleri seçici kurul tarafından değerlendiriliyor ve seçilen “en etkili” tiyatro hareketlerini ve eserlerini ödüllendiriyor.

 

Bugüne kadar verilen pek çok saygın ödülün İstanbul merkezli olduğunun altını çizen Tiyatro Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nazif Uslu, “Herkesin bildiği gibi, kurumlar daha çok İstanbul merkezli değerlendirmeler yapıyor ve ödüller de yine İstanbul merkezli olarak sahiplerini buluyor” ifadelerini kullandı.

 

Uslu, “Oysa tiyatro yalnızca İstanbul’da ya da büyükşehirlerde yapılmıyor. Ülkemizin hemen her yerinde tiyatrolar başarılı oyunlar sergiliyor. Tercihler ya da imkânsızlıklar İstanbul’un dışındaki tiyatroların emeklerini taçlandırmaya yetmiyordu. Anadolu Tiyatro Ödülleri Ülkebazında verilen tek ödül kurumu olma özelliğine sahip ve bu ödüllerini İstanbul da Tiyatro sanat emekçilerine veriyor” dedi. Aydın’dan ödül alanları isimleri ise şöyle: Büşra Elmaskaya-Genç Başarı Ödülü, Tuncer Candan-Başarı Emek Ödülü, Tuncay Erdemir-Sanat Dostu Ödülü. (ŞERMİN ÇOLAK)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.