• 14 Ocak 2018, Pazar 19:17

"Efeler'de 90 bin oya razıyız"

AK Parti Efeler İlçe Teşkilatı'nda yapılan kongrede, parti Genel Merkezi'nin adayı Çağatay Gülaştı, başkanlığa seçildi. Milletvekili Mehmet Erdem, Gülaştı ve ekibine 2019 seçimleri için hedef belirleyerek, "Efeler'de hedef 100 bin oy ama 90 bin oya da razıyız" dedi.

 

 

 

 

AK Parti Efeler İlçe Teşkilatı, 2'nci Olağan Kongresi'ni gerçekleştirdi. İl Kültür Merkezi'nde yapılan kongrede, parti Genel Merkezi'nin adayı Çağatay Gülaştı, başkanlığa seçildi. Yoğun ilgi gösterilen kongreye, AK Parti Aydın Milletvekilleri Mehmet Erdem, Mustafa Savaş ve Abdurrahman Öz, Eski Milletvekili Ahmet Rıza Acar, İl Başkanı Ahmet Ertürk, İl Kadın Kolları Başkanı Seda Sarıbaş, İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Enes Yıldız ve çok sayıda partili katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan kongrede, divan başkanlığına Milletvekili Öz seçildi. Divanın oluşturulmasının ardından, kürsüye gelen Efeler eski İlçe Başkanı Aytaç Arslan, "2014 yılında 46 bin oy ve 19 bin üye ile teslim aldığımız görevi, 62 bin oy ve 27 bin üye ile Çağatay Gülaştı kardeşim ve ekibine teslim ediyoruz" dedi.

Milletvekili Erdem de, Gülaştı ve ekibine 2019 seçimleri için hedef belirleyerek, "Efeler'de referandumda oyumuz 62 bin. Bizim bu ilçede 27 bin üyemiz varsa, almamız gereken oy 90 bindir. Hedef 100 bin oy ama 90 bin oya da razıyız" dedi.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Özlem Çerçioğlu'nun eleştirilerine de cevap veren Erdem, şunları kaydetti: "Geçenlerde Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız ‘İktidar milletvekilleri, vız vız vız car car car diye ses çıkarıyor’ diyor. Evet, biz vız vız diye ses çıkarıyoruz. Biz arı gibi vız vız çalışıyoruz. Buharkent'ten Didim'e kadar yaptığımız bütün hizmetleri kendisine anlatırız. Aydın’a 18 milyarlık yatırım yaptık. Peki, siz ne yapıyorsunuz bal yapmayan arılar? Biz balan yapan arıyız. Kendisinin Aydın Belediye Başkanlığı döneminde elle tutulur, dişe dokunur hizmetlerini şöyle bir hatırlayalım; yeni dört yola heykel, otogar, kent meydanı ve yarım kalmış belediye hizmet binasını tamamlamak. Meydanı rezil etti, 30 yıllığına firmaya verdi. Büyükşehir Belediyesi döneminde de ‘Efeler'e 342 milyon liralık yatırım yaptık’ diyor. El tutulur iki şey var. Biri demir yolunun yanındaki garabet battı çıkmadı. İkincisi ise Çevre Yolu yapıldığında hiçbir işe yaramayan köprülü kavşak. Efeler'de yapılan başka bir şey yok. Biz bal yapmaya devam edeceğiz, siz bal yapmadan vız vız uçmaya devam edin."

Milletvekili Savaş da, AK Parti Aydın milletvekilleri olarak, Aydın'a daha fazla yatırım kazandırmak için yumruğu aynı yere vurmaya devam edeceklerini söyledi. 2019'da, 2014'ten çok farklı bir seçim sonucunun ortaya çıkacağını savunan Savaş, "Her yerde vatandaşımızın nabzını ölçüyoruz. Vatandaş geçmişte oy verdiğinden dolayı pişman. Vaat edilenlerin, hiçbiri yapılmamış. Allah'ın suyunu, Türkiye'de en pahalı Aydın, kullanıyor. Vatandaşımız gereken dersi, 2019'da sandıkta verecek. Aydın, yerel hizmetler anlamında hak ettiği hizmetleri, 2019’dan sonra alacak" dedi. Milletvekili Öz, Aydın'ı karşılıksız sevdiklerini ve kendisine en iyi şekilde hizmet etmeye devam edeceklerini söyledi.

Güzel bir Aydın hedeflediklerini ve Aydın'ı bu güzelliklere kavuşturmak için yorulmadan durmadan çalışacaklarını ifade eden İl Başkanı Ertürk ise, "Aydın halkını hak ettiği, layık olduğu onurlu büyük hizmetlere kavuşturacağız. Bu bizim, yegane görevimizdir. Bu görevimizi yerine getirmek için gönüllere dokunmalıyız, partimizi anlatmalıyız. Güç ve gönül birliği içinde Aydınımızı kucaklayacağız, kırmayacağız, dökmeyeceğiz. Daha çok başarı için kollarımızı, gönüllerimizi vatandaşlarımıza daha çok açacağız" dedi. Konuşmaların ardından, Gülaştı başkanlığındaki tek liste ile seçime gidildi. Kullanılan oyların tamamını alan Gülaştı, Efeler İlçe Başkanı seçildi. Gülaştı'nın Yönetim Kurulu’nda ise şu isimler yer aldı: “Fazıl Coşkun Irmak, Sefer Bakış, Mehmet Filizli, Fevzi Kural, Mustafa Erdinç Eşiyok, Şahika Edremit, Mehmet Emre Gönülcü, Sema Gaspak, Levent Dönmez, Eyüp Subaşı, Zafer Karaman, Abdurrahim Gezer, Osman Kondu, Ömer Kurt, Seniha Karataş, Mehmet Özgür, Ahmet Özsoy, Abdülkadir Ögür, Sencer Gündüz, Volkan Gökyar, Engin Dereli, Derya Haykır, Coşkun Cankaya ve Levent Sabancı.” (EMRAH DİNÇER)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
16 / 9 Bulutlu
Yarın: 18/12 Sağanak yağışlı