• 14 Ocak 2019, Pazartesi 15:21

CHP'de istifalar devam ediyor

Efeler Belediye Başkan Vekili Halis Günday ve Meclis Üyesi Hasan Sarı sarı partilerinden istifa etti. CHP’den yapılan istifaların devam edeceği iddia edildi.

 

Efeler Belediye Başkan Vekili Halis Günday ve Meclis Üyesi Hasan Sarı, Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) istifa etti. Günday ve Sarı’nın istifaları Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan’ın izinden gidiyorlar yorumlarına neden olurken, istifaların devam edeceği de iddia edildi. Bilindiği üzere seçim sürecinde CHP'den birçok isim istifa etti.

"ŞAHIS PARTİSİ OLDU"

Konuyla ilgili açıklama yapan Halis Günday, CHP’nin Atatürk’ün partisi olmaktan çıktığını söyleyerek, “Demokrasinin olmadığı yerde biz de olmama kararı aldık ve partimizden istifa ettik. Bu kadar hizmet vermiş ve Efeler’in Kurucu Başkanı Mesut Özakcan boşta kalıyorsa adalet ve demokrasi yok demektir. Hasan Beyle birlikte partiden istifa ettik. Meclis üyeliklerimiz devam ediyor. Mesut Başkan neredeyse biz de oradayız ve arkasındayız. Siyaset bırakılmaz ve ömür boyu yaşadığımız sürece siyaset yapacağız. A ve B partisi fark etmez amaç Aydın’a hizmet etmektir. Cumhuriyet Halk Partisi maalesef adaletli bir parti değil. İl başkanı Mesut beye hitaben üye kartınızın arkasındaki Atatürk’ün imzasını gördünüz mü diyor. Atatürk sağ olsaydı siz zaten Cumhuriyet Halk Partisi’nde olmazdınız” dedi.

"BURADA DURMAMIZIN ANLAMI YOK"

“Adaletin olmadığı ve demokratların istenmediği bir yerde bizim bu partide işimizin olmadığını düşünerek Halis Günday ağabeyimle birlikte istifa ettik” diyen Hasan Sarı ise, “Bu siyaseti bıraktığımız anlamına gelmez. Bir başka partide Aydın’a hizmet etmeye devam edeceğiz. Belediye meclis üyeliklerimizden değil sadece partiden istifa ettik. Mesut başkanımız neredeyse biz de orada olacağız. Biz 60 kişilik ekiple Ankara’ya Mesut başkanımızın yanında olduğumuz belirtmek için ziyarete gittik. Ama bu ziyaret boşunaymış ve maalesef bu parti şahıs partisi haline dönüşmüştür. Onun için bizim burada durmamızın anlamı yok” ifadelerini kullandı. (ŞERMİN ÇOLAK)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.