• 14 Ocak 2019, Pazartesi 14:35

"Deve Güreşleri turizme kazandırılacak"

Germencik’te düzenlenen Deve Güreşi Festivaline katılan AK Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, “Deve Güreşleri turizme kazandırılacak” dedi.

 

Cumhur İttifakı Adayları haftasonu açıklandı. Açıklamaya göre Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş oldu. Savaş, Germencik’te düzenlenen Deve Güreşi Festivaline katılarak, adaylık çalışmaları ile ilgili ipuçları verdi.

 

Savaş, Deve Güreşi kültürlerini devam edeceklerini kaydederek, “Deve güreşlerimiz bu bölgemizin büyük ve önemli etkinliklerinden birisi. Yörük kültürümüzle özdeşleşen deve güreşlerimizi bölgesel olmaktan çıkartıp turizme kazandırmak istiyoruz. Bizim İspanya’dan neyimiz eksik. Deve güreşlerimizi, İspanya’daki boğa güreşleri gibi büyük bir turizm etkinliğine dönüştürme vakti geldi de geçiyor bile. Ancak vatandaşlarımız deve güreşlerinin düzenlendiği alanların eksik altyapıları nedeniyle büyük zorluklar yaşıyor” dedi.

 

Kendi başkanlığı döneminde bu sorunların ortadan kalkacağını söyleyen Savaş, “Nisan ayından itibaren vatandaşımızın seyir zevki büyük bir keyfe dönüşecek. Çünkü bu etkinliklerin düzenlenmesi için özel alanlar tahsis edilecek, tuvaletleri, otoparkları bulunan alanlarda vatandaşlarımız bu güreşleri keyifle izleyebilecekler. Pikniklerini yaparken seyir zevkini dolu dolu yasayabilecekler. Aydın’ın Büyükşehir Belediye Başkanı olunca hayata geçireceğimiz ilk projelerden birisi bu olacak. Buraların her türlü altyapı ve üstyapı çalışmasını biz gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı. (ŞERMİN ÇOLAK)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.