• 14 Ocak 2019, Pazartesi 16:39

Valilikten, Beyaz Baston desteği

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Altı Nokta Körler Derneği Aydın Şube Başkanı Bayram Özen'in "Beyaz Baston" çağrısına sessiz kalmadı. Özen, "Devletin desteği arkamızda" dedi.

 

Geçtiğimiz günlerde Altı Nokta Körler Derneği Aydın Şube Başkanı Bayram Özen Aydınlı iş adamlarına seslenerek, "Görme engellilerin özgürlüğünü temsil eden en büyük ihtiyacı olan beyaz baston. İlk günkü gibi ihtiyacımız devam ediyor. Özellikle Aydın’ı yönetenlere, iş adamlarına sesleniyorum, ciddi anlamda beyaz baston ihtiyacımız var. Bu kişilerin duyarsız kalmayacağına inanıyoruz" demişti. Özen'e destek Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger'den geldi. Köşger, Altı Nokta Körler Derneği Aydın Şubesine 100 adet Beyaz Baston desteğinde bulunacak.

 

Konuyla ilgili Başkan Özen, "Beyaz Baston ihtiyacımıza yönelik açıklamaya Sayın Valimiz devlet büyüklüğünü göstererek cevap verdi. Sizlerin katkısıyla biz sesimizi duyurmuş olduk, Sayın Valimiz de Aydın ilinde yaşayan kardeşlerimizin dertleri bizim sorunumuz diyerek 100 adet Beyaz Bastonu bizlere teslim edeceğini söyledi. Biz de Aydın'da görme engellilerin yalnız olmadığınız bizlere gösterdiği için kendilerine teşekkür ediyoruz. Bu durumun Aydınlı iş adamlarına da örnek teşkil etmesini diliyoruz. Valimiz Aydın'da yaşayan görme engellilerin yalnız olmadığını göstermiş oldu" dedi. (ŞERMİN ÇOLAK)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.