• 14 Mart 2018, Çarşamba 15:50

2 bin öğrenci askerler için dua etti

Gazipaşa Ortaokulu öğretmenleri ve öğrencileri Afrin’de mücadele eden askerler için bir araya gelerek dua ettiler.

Gazipaşa Ortaokulu öğretmenleri ve öğrencileri Afrin’de mücadele eden askerler için bir araya gelerek dua ettiler.

 

Aydın’da, Gençlik Caddesi’nde eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdüren Gazipaşa Ortaokulu vefa örneği gösterdi. Okulun bahçesinde bir araya gelen yaklaşık 2 bin öğrenci, öğretmenler ve veliler Afrin’de görev alan askerlerimiz için dua etti.

 

Düzenledikleri etkinlik hakkında bilgiler veren Okul Müdürü Nadir Coşkun, “Türk Silahlı Kuvvetleri Suriye’de çok önemli bir görev yürütüyor. Milletimizin istiklal ve istikbaline kast etmiş emperyalistlerin karşısında dimdik durarak mücadele ediyor. Böyle zamanlarda bir olmak, beraber olmak devletinin ve milletinin yanında olmak en büyük görevdir” dedi.

DUYGU DOLU ANLAR YAŞANDI

Coşkun, “Bizlerde milletimizin birer ferdi olarak Mehmetçiğimizin yanındayız. Dualarımızla onlara destek olmaya çalışacağız. Allah ordumuzu ve devletimizi muzaffer etsin. Bu etkinlik için çalışanlarımıza, öğrencilerimize ve velilerimize teşekkür ederim. Bu dualarımızla Türk askerinin yanında olduğunu göstermek istedik. İnanıyoruz ki Mehmetçik’imiz Suriye’de başarılı olacaktır. Bu savaşı hak ile batının savaşı olarak görüyorum. Biz de öğrencilerimiz de buna inandık ve 2 bin öğrencimizle dualarımızı ettik” ifadelerini kullandı.

 

Daha sonra ise, “Afrin’deki Askerler Mektup Yazma Yarışması”nda birinci olan Ayşenur Çoban mektubunu okudu. Çoban’ın etkileyici mektubu duygu dolu anların yaşanmasına sebep oldu. Etkinlik Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerinden Mehmet Akbulut, Afrin’deki askerler için öğrencilere dua okuttu. 2 bin öğrencinin edilen duayı tekrarlamasıyla ortaya etkileyici bir manzara çıktı. (ŞERMİN ÇOLAK)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 7 Çok bulutlu
Yarın: 12/2 Aralıklı gökgürültülü yağış