• 14 Mart 2018, Çarşamba 12:06

AGC: "Dedeoluk'un yanındayız"

Aydın Gazeteciler Cemiyeti(AGC) Başkanı Semra Şener, Gazeteci Özgür Dedeoluk’un Karacasu’da meydana gelen öğrencilerin zehirlenmesi olayını görüntülerken polisler tarafından darp edilmesine tepki gösterdi.

 

Aydın’ın Karacasu ilçesinde yedikleri yemekten sonra gıda zehirlenmesi yaşayan 183 öğrenci hastaneye kaldırıldı. Olayı görüntülemek isteyen Gazeteci Özgür Dedeoluk ise birkaç polis memuru tarafından darp edildi. Konuyla ilgili açıklama yapan AGC Başkanı Semra Şener, “Biz O'nu başarılı çalışmaları nedeniyle ödüllendirirken, Özgürlerimiz daha da çoğalsın diye her birinin gözünün içine bakarken, bugün Özgür'e yapılanlar hepimizin içini acıttı” dedi.

 

“Polisimizin yaptığı nasıl kamu görevi ise gazetecilerin görev tanımı da aynıdır” diyen Şener, “Gazeteciler de kamu adına, kamu görevi yaparlar. Polisin asayişi sağlamasına nasıl hiç kimsenin müdahale hakkı yoksa, gazetecilerin yaptığı göreve de müdahale söz konusu olmamalıdır. Sevgili Özgür Dedeoluk'a, basın camiamıza ve Ses Gazetesi'ne geçmiş olsun dileklerimizi sunarken, konuyla ilgili gereğinin yapılacağı konusunda en ufak bir tereddüdümüz yoktur. Konunun takipçisi olacağımız da unutulmamalıdır” ifadelerini kullandı.

 

Şener, “Karacasu'da meydana gelen zehirlenme olayından zarar gören tüm öğrencilerimize ve ailelerine de geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, yavrularımıza acil şifalar diliyoruz” diyerek sözlerine son verdi. (ŞERMİN ÇOLAK)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 7 Çok bulutlu
Yarın: 12/2 Aralıklı gökgürültülü yağış