• 14 Eylül 2018, Cuma 13:22

Eski Vali Yardımcısı, avukat oldu

Türkiye'nin çeşitli illerinde, 28 yıl vali yardımcılığı ve kaymakamlık yaptıktan sonra, emekliye ayrılan Mustafa Ayhan, doğum gününde yemin ederek, avukat oldu. Aydın eski Vali Yardımcısı Ayhan, avukatlık ruhsatını, Aydın Baro Başkanı Gökhan Bozkurt'un elinden aldı.

 

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 1988 yılında mezun olmasının ardından, Türkiye'nin çeşitli illerinde toplam 28 yıl vali yardımcılığı ve kaymakamlık yapan evli ve iki çocuk babası Mustafa Ayhan'ın, son görev yeri Aydın'dı. Geçen yıl Kahramanmaraş Valiliği Hukuk Müşavirliği'ne atanması üzerine Aydın Vali Yardımcılığı görevinden emekliye ayrılan Ayhan, çalışma hayatına, avukat olarak devam etme kararı aldı.

Baro Başkanı Gökhan Bozkurt'un avukatlık bürosunda, stajını yapan ve avukatlık ruhsatı almaya hak kazanan Ayhan için Aydın Barosu'nda, yemin töreni düzenlendi.

Ayhan'ın 55'inci yaş gününde yapılan törene, eşi Sibel ve kızı Nilay Ayhan'ın yanı sıra Aydın Vali Yardımcısı Hulusi Arat, Yargıtay 12. Ceza Daire Üyesi Nadir Güngüneş, Baro Başkanı Gökhan Bozkurt ve yönetimi katıldı.

 

 

Yemin töreni öncesi, açıklamalarda bulunan Başkan Bozkurt, "Devlet kademelerinde çeşitli görevlerde bulunurken, savunmaya hak ettiği değeri verdiğini bizzat gördüğümüz, savunma makamında görev yapmaya layık olduğunu daha o zaman göstermiş bir büyüğümüzle meslektaş olacağız. Kendisinin, aynı vali yardımcılığı görevinde olduğu gibi halka en iyi şekilde hizmet edeceğine inanıyoruz. Kendisi ile meslektaş olmaktan onur duyacağız" dedi.

 

 

Kendisi için çok anlamlı bir gün olduğunu ifade eden Ayhan da, "Bugün, hukukun vazgeçilmez savaşçılarından olan avukatlık mesleğine giriş yapıyorum. Hukuk devletine inanmış bir insanım. Hukuku savunmak için üzerinde illaki bir cübbe olması gerekmiyor. Gerçi günümüzün geldiği noktada, cübbeniz olsa bile hukuku savunamıyorsunuz. Öyle de bir durum var. Avukat olduğum için gerçekten çok mutluyum. Doğum günümde avukatlık ruhsatımı alacağım için de çok heyecanlıyım" diye konuştu.

Konuşmasını tamamlayan Aydın eski Vali Yardımcısı Ayhan, avukatlık yeminini etti. Ayhan'a, Yargıtay 12. Ceza Daire Üyesi Nadir Güngüneş ile birlikte cübbesini giydiren Baro Başkanı Bozkurt, kendisine ruhsatını da teslim etti. Doğum gününde avukat olmanın mutluluğunu yaşayan Ayhan'a ailesi de sürpriz yaptı. Ailesinin kendisi için avukat cübbesi şeklinde hazırlattığı doğum günü pastasının mumlarını üfleyen Ayhan, daha sonra tebrikleri kabul etti. Kuşadası eski Kaymakamlarından olan Ayhan, CHP'den Kuşadası Belediye Başkan Aday Adayı olacağını da ilan etti. (EMRAH DİNÇER)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
15 / 8 Bulutlu
Yarın: 16/9 Sağanak yağışlı