• 14 Eylül 2018, Cuma 14:40

İstifaya çağırdı

Cumhuriyet Halk Parti Aydın Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, Aydın Kasaplar, Celepler, Besiciler ve Sütçüler Odası Başkanı İsmail Kadı’yı kadın belediye başkanları ile ilgili sosyal medyadan yaptığı yorumdan dolayı istifaya çağırdı.

 

Aydın Kasaplar, Celepler, Besiciler ve Sütçüler Odası Başkanı İsmail Kadı, sosyal medya hesabından herkesi şok eden bir paylaşım yaptı. Kadı’nın paylaşımında, “Elinin hamuruyla erkek işine karıştın bu şehri de karıştırdın. Yakında keçileri de kaçıracaksın, vakit tamam” ifadeleri yer aldı.

 

Konuyla ilgili basın açıklaması yapan Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, Kadı’yı istifaya davet etti. Özdemir, “Günümüzde Türk kadınları ekonomik ve sosyal hayatın her zaman içinde olmuştur. Kadın milletvekillerimiz, kadın valililerimiz, gelecek nesilleri yetiştiren kadın öğretmenlerimiz hayatın her alanında söz sahibidir. Aydın Kasaplar, Celepler, Besiciler ve Sütçüler Odası Başkanı, kadın belediye başkanlarımız için negatif yönde ayrımcılık söylemlerinde bulunmuştur. Bu sözlerinden dolayı kendisini istifaya davet ediyoruz ve şiddetle kınıyoruz” şeklinde konuştu. (ŞERMİN ÇOLAK)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
22 / 13 Çok bulutlu
Yarın: 21/13 Gökgürültülü sağanak yağış