• 14 Kasım 2017, Salı 16:30

Öğrencilere diyabet anlatıldı

Gazipaşa Ortaokulu 7/T sınıfı proje çalışması kapsamında, öğrencilere “Dünya diyabet günü” adlı konferansta bilgiler verildi.

Gazipaşa Ortaokulu 7/T sınıfı proje çalışması kapsamında, öğrencilere “Dünya diyabet günü” adlı konferansta bilgiler verildi.

Gazipaşa Ortaokul 7/T sınıf öğretmeni Gaye Balkır, değişik bir çalışmaya imza attı. Balkır, 14 Kasım Dünya Diyabet Günü kapsamında ADÜ ile işbirliği yaparak konferans düzenledi. Hidayet Sayın Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe, konuşmacılar Prof. Dr. Engin Güney, Doç. Dr. Tolga Ünüvar, Doç. Dr. Mustafa Ünübol, Uzm. Dyt. Didem Güneş, Okul Müdürü Nadir Coşkun, ADÜ Tıp Fakültesi öğrencileri ve Gazipaşa Ortaokulu öğrencileri katıldı.

 

DİYABETİN TARİHİNİ ANLATTI

Açılış konuşmasını yapan Nadir Coşkun, öğrencilere seslenerek gelecekte bilim insanı olmalarını istediğini ve bunun içinde bu tür etkinliklerin yapılmasının önemini anlattı. Daha sonra kürsüye gelen, Prof. Dr. Engin Güney, diyabetin tarihçesini ve nedenlerini anlattı.

Sırasıyla, Doç. Dr. Tolga Ünüvar, Doç. Dr. Mustafa Ünübol, Uzm. Dyt. Didem Güneş’in de diyabetle ilgili bilgiler vermesi ve öğrencilerin sorularının cevaplandırılması ile etkinlik sona erdi (ŞERMİN ÇOLAK)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
28 / 11 Parçalı bulutlu
Yarın: 30/16 Çok bulutlu