• 15 Nisan 2018, Pazar 23:33

Kalpleri için pedal çevirdiler

Aydın'ın Efeler İlçesi'nde bisikletliler, kalp sağlıkları için 45 kilometre pedal çevirdi.

 

 

Bisikletliler Derneği Aydın Şubesi'nce 10-16 Nisan Dünya Kalp Sağlığı Haftası dolayısıyla "kalbini seven gelsin" sloganıyla bisiklet turu düzenlendi. Atatürk Kent Meydanı'nda bir araya gelen bisikletliler, 45 kilometre uzaklıktaki 900 metre yükseklikteki rampalarla dolu Yukarıkayacık Mahallesi'ne pedal çevirdi.

Bisikletliler Derneği Aydın Şube Başkanı Hümeyra Yıkılmaz, Türkiye Bisikletliler Derneği'nin her yıl Dünya Kalp Sağlığı Haftası'nı çeşitli etkinliklerle kutladığını belirterek, "Biz de Aydın Şubesi olarak, bu kutlamaya her yıl olduğu gibi bu yıl da bisiklet turu ile destek veriyoruz. 'Kalbini seven gelsin' sloganıyla pedal çeviriyoruz" dedi.

 

 

Bisiklet binmenin kalbe çok faydalı olduğunu belirten Yıkılmaz, "Diğer sporlarda olduğu gibi bisiklet binmek de açık havada ve belli bir ritimde yapıldığı için kalbi güçlendiriyor ve sağlıklı çalışmasını sağlıyor. O yüzden kalp dostu bisiklet diyoruz ve Dünya Kalp Sağlığı Haftası'nı bisikletimiz ile kutluyoruz" ifadelerini kullandı. (EMRAH DİNÇER)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 5 Sağanak yağışlı
Yarın: 11/2 Az bulutlu