• 15 Nisan 2018, Pazar 23:45

Vatan'dan ABD ve AK Parti'ye tepki

Vatan Partisi Aydın İl Başkanı Emre Albayrak, ABD, İngiltere ve Fransa'nın Suriye'ye düzenlediği saldırıyı haçlı seferlerine benzeterek "AKP hükümetinin temsilcileri utanç verici açıklamalarla ABD’nin haçlı seferine destek çıkmakta ve Müslümanların katledilmesini desteklemektedir" dedi.

 

Vatan Partisi Aydın İl Örgütü; ABD, İngiltere ve Fransa'nın Miraç Kandili sabahı Suriye'ye hava saldırısı düzenlenmesine tepki gösterdi. Efeler İlçesi Sevgi Yolu'nda bir araya gelen, aralarında İl Başkanı Emre Albayrak ve Efeler İlçe Başkanı Saniye Duman'ın da bulunduğu Vatan Partililer, "Suriye'ye saldırı Türkiye'ye saldırıdır" yazılı pankart açtı. Yaklaşık 50 kişilik grup adına açıklama yapan İl Başkanı Albayrak, "Yıl 2006. ABD, ‘kimyasal silah’ bulundurduğu iddiasıyla hedef aldığı Saddam Hüseyin’i Kurban Bayramı’nın ilk sabahında asarak idam etti. Yıl 2011. ABD ve şürekası, Libya’da halkın bombalandığı yalanı ile Libya’ya saldırdı ve devlet başkanı Kaddafi’yi öldürttü. Yıl 2018. Yine Amerika, kimyasal silah yalanı ile Miraç Kandili’nin gecesinde Suriye’nin kentlerini bombalamıştır. Burada iki şey karşımıza çıkmaktadır; 1-ABD başta olmak üzere Batı dünyası, çoğunlukla Müslümanların yaşadığı Batı Asya coğrafyasındaki yeraltı kaynaklarını ele geçirebilmek için bu ülkeleri etnik ve mezhepsel temelde bölmeye çalışmaktadır. 2-Batı dünyasının haçlı seferlerini andıran bu saldırılarına Müslüman dünyası sessiz kalmıştır, hatta ne acıdır ki bu haçlı saldırıları Müslüman ülkeler tarafından desteklenmiştir" dedi.

Suriye ile ilgili kimyasal silah iddiasını ortaya atan hiçbir devletin, bu iddiasını kanıtlayamadığını ifade eden Albayrak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu ülkeler, kimyasal yalanlarının propagandasını montajlı resimler ve videolar ile yapıp, Müslümanları katletmekten çekinmiyorlar. Bütün bunlar ortadayken, AKP hükümetinin temsilcileri utanç verici açıklamalarla ABD’nin haçlı seferine destek çıkmakta ve Müslümanların katledilmesini desteklemektedir. Bu nasıl Müslümanlıktır? Bu nasıl insanlıktır? Bu nasıl komşuluktur? AKP yönetimini bu tutumundan dolayı şu an FETÖ’cüler alkışlıyor, PKK’lılar alkışlıyor. Ama hiç merak etmesinler. Türk milleti, haçlının bombalarını alkışlayan bu hükümeti 2019 seçimlerinde başından atacaktır. Suriye düşmanlığı yapanlar artık Türkiye’yi yönetemezler. Çünkü Suriye’den sonraki hedef Türkiye’dir."

Zaman zaman "Suriye kardeştir, Amerika kalleştir", "Kahrolsun Amerikan emperyalizmi" ve "Diren Suriye Türk milleti seninle" sloganları atan grup, basın açıklamasının ardından, olaysız bir şekilde dağıldı. (EMRAH DİNÇER)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
11 / 2 Parçalı bulutlu
Yarın: 8/2 Aralıklı gökgürültülü yağış