• 15 Ağustos 2018, Çarşamba 15:32

İnternette Dolar’a karşı indirimli ilanlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Amerikan elektronik ürünlerine boykot çağrısı sonrası ikinci el alışveriş sitelerinde dolar başlıklı ilanlar koyuldu. İki ülke arasındaki gerginlik sitelerdeki ilanlara da yansıdı. Aydın’dan cep telefonu, ev, incir gibi ürünlerini satmak isteyenler ilanlarını dolar karşıtı notlarla paylaştı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Amerikan markalı elektronik ürünlerine boykot uygulanacağını açıklamasının ardından ikinci el alışveriş sitelerinde boykot ve dolar notuyla ilanlar yer alamaya başladı. Yaygın olarak kullanılan ikinci el alışveriş sitelerine Aydın’dan ilan koyan satıcılar da dolar bozduranlara ürünlerini indirimli vereceklerini belirtti.

Kuşadası’ndan verilen bir emlak ilanında “Lüks daireler Dolar bozdurup alana 1000 TL indirimli” yazarken, Germencik’te incir satan bir kullanıcı “1000 dolar bozdurup belgesini gönderene incir 20 TL” notuyla ilanını paylaştı. Nazilli’den bir başka kullanıcı iPhone marka telefonunun satış ilanına “Trump bile istedi vermedik” yazarak alıcı aradı. (Güllü SUH)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
15 / 8 Bulutlu
Yarın: 16/9 Sağanak yağışlı