• 15 Eylül 2018, Cumartesi 14:38

"Birlikte yol almak istiyoruz"

Eğitim Bir Sen Aydın Şube Başkanı Tevfik Aksoy, yaklaşan genel kurul öncesinde düzenlenen kahvaltıda üyelerden destek istedi. Aksoy, “Bu demokrasi yarışında sizlerle beraber olmak, devraldığımız emaneti yeni ufuklara taşımak için birlikte yol almak istiyoruz” dedi.

 

Eğitim Bir Sen’de seçim heyecanı başladı. Ekim'de Kuşadası, Didim ve Söke'de, 7 Ekim'de Büyükşehir ve Efeler'de ve sırasıyla diğer ilçelerde üyeler sandık başına gidecek. Seçim öncesinde mevcut Başkan Tevfik Aksoy ve yönetim kurulu üyelerin geniş katılımıyla gerçekleşen bir kahvaltı organizasyonu düzenledi.

"AÇLIĞI İBADET KABUL EDEN MİLLET"

Eğitim Bir Sen Aydın Şube Başkanı Tevfik Aksoy yaptığı konuşmada, “Hepimiz zor zamanlarda bu davaya omuz verdik ve vermeye de devam edeceğiz. Bugün ülkemiz her türlü iç ve dış tehditlere karşı dik durmaktadır, milletimiz duruşuyla oyunu bozuyor ve her daim de bozacaktır. Son dönemde tankla silahla yapamadıklarını son zamanlarda ekonomik olarak yapmaya çalışıyorlar. Onlara göre insanlar aç kaldıklarında ülkesini satmak var, bu ülkede böyle bir durum yok. Ne yaparlarsa yapsınlar bu millet açlığı kendisine ibadet kabul eden bir millet. Bizler esaretinizden baskınızdan korkmuyoruz. Bunların karşısında bu teşkilat bu millet duruyor, durmaya da devam edecektir” dedi.

"ENTELEKTÜEL ANNE BABALARIZ"

“Zamanı iyi kavramalıyız, zamanın ötesini düşünmeliyiz” diyen Aksoy, “Tüm insanlığa teklif edebileceğimiz sistemler üretmeliyiz. Gözümüz bir ucu ufukta olmalı, yavaş davranmamalıyız. Tembellik bize yakışmaz. Neticeden ise hiç şüphe etmeyelim. Allah çalışanı sever, kader de gayret edene aşıktır. Bugün 100 milyonlara ulaşan bir dava kitlesinin birer neferi olmuşuz. Nefer olmaktan dolayı şeref duyuyoruz. Bizler bu milletin ve toplumun entelektüel anne ve babalarıyız” ifadelerini kullandı.

2023 vizyonunda Eğitim Bir-Sen çalışmalarını bitirip sunduğunu, müfredat çalışmalarını da en az bir ay önce Bakanlığa sunduklarını kaydeden Aksoy, “Eğitimin her alanında niteliksel çalışmaya yön veriyor gayret gösteriyoruz. Önümüzdeki süreçte çalışmalarımızın neticesi alınacak ve eğitim sistemindeki kırılgan noktalar giderilecektir. Eğitimsiz bir toplumu küresel güçler her zaman kullanmaya hazırdır. Bunu gördük. Eğitim bir zümreye bırakılamaz. Eğitim milletin ortak değeridir. Gelecekten günümüze aktarılan bir değerdir. Biz eğitim çalışmalarına hazırız, yeter ki bize değer verilsin” şeklimde konuştu.

"YENİLİĞE AÇIK YOL ANLAYIŞI"

Genel Kurulların yapılacağını hatırlatan Başkan Aksoy, “Delege seçimleri, ilçe ve il başkanları seçimi yapılacak. Bu demokrasi yarışında sizlerle beraber olmak, devraldığımız emaneti yeni ufuklara taşımak için birlikte yol almak istiyoruz. Emaneti devraldığımız günden bu yana sendikacılığı teşkilatımızla birlikte zirveye taşıdık. Kardeşlik duygularımızla, köklerine bağlı, geçmişe sadık, yeniliğe açık yol anlayışı ile yola devam etmek istiyoruz” diyerek üyelerden destek istedi (ŞERMİN ÇOLAK)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
16 / 9 Bulutlu
Yarın: 18/12 Sağanak yağışlı