• 15 Eylül 2018, Cumartesi 14:46

CHP Gençliğinden karma eğitim için kampanya

Aydın'da Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Gençlik Kolları, karma eğitime son veren yönetmelik değişikliğinin iptali için imza kampanyası düzenledi.

 

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı'nın(MEB) Kurum Açma, Kapatma ve Ad Verme Yönetmeliği'nde yapılan değişiklikle çok programlı anadolu liseleri ile mesleki ve teknik eğitim merkezlerinde, karma eğitim şartının kaldırılmasına tepki gösteren CHP Aydın İl Gençlik Kolları, yönetmeliğin eski haline getirilmesi talebiyle bir günlük imza kampanyası düzenledi.

Efeler'deki Atatürk Kent Meydanı'nda imzaya açılan kampanyaya İl Başkan Yardımcısı Fikret Ercan, İl Gençlik Kolları Başkanı Yılmaz Tilki, İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, Efeler İlçe Kadın Kolları Başkanı Özlem Ekiz, Efeler İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Dinç ve çok sayıda vatandaş destek verdi.

 

Açıklama yapan İl Gençlik Kolları Başkanı Avukat Yılmaz Tilki, gerici eğitimin panzerinin laik, bilimsel ve aydınlanmacı eğitim olduğunu söyledi. AK Parti'nin iktidarı boyunca biatçı bir gençlik kültürü kurguladığını iddia eden Tilki, "Köy Enstitüleri’ni kapatan, zorunlu din derslerini topluma dayatan, vakıf, cemaat, dernek üçgeninde ensarcılığın ve dinci geriliğin gençliğe dayatılmasının tarihsel referansı dünden bugüne aynı işbirlikçi gerici zihniyettir" dedi.

 

 

"Evren’den Erdoğan’a emperyalist tüketim kültürünün içine hapsedilmeye çalışılan gençliğe son darbeyi, Cumhuriyet devrimlerinin kuşatılmamış son mevzilerine saldırarak ulaşılmaya çalışılıyor. 2018-2019 eğitim yılına haremlik, selamlık uygulaması ile girilerek saray rejiminin yukarıdan aşağıya çürümüş bir toplum projesi yaratma heveslerini gençlik kursaklarında bırakmalı. Bilimsel ve laik eğitimin karşısına kümelenen bu gerici ittifakın toslayacağı duvarı, biz istibdat rejimine karşı tıbbiyeli İbrahim Temo’larla ördük" diyen Tilki, yurtsever, cumhuriyetçi ve devrimci öğrencilerin görev başında olduğuna dikkat çekti. Öte yandan kampanya kapsamında toplanan imzalar ise 17 Eylül'de Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne teslim edilecek. (EMRAH DİNÇER)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
22 / 13 Bulutlu
Yarın: 21/13 Gökgürültülü sağanak yağış