• 15 Eylül 2018, Cumartesi 14:28

Çifte açılış

Efeler Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Kültür Merkezi ve Nikah Salonu düzenlenen görkemli törenle hizmete açıldı. Nikah Salonunda ilk nikahı Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan kıydı.

 

Aydın-Denizli Karayolu, ASTİM Kavşağı yakınına, Efeler Belediyesi tarafından Nikâh Salonu ve Kültür Merkezi yapıldı. Geniş ve refah yapısıyla yeni nikah salonu çiftlerin gözde yerleri arasındaki yerini alacak. Açılış törenine Başkan Mesut Özakcan’ın yanı sıra, eşi Gülay Özakcan, Esnaf Odası Başkanı Selahittin Çetindoğan, Şehirci Minibüsçüler Başkanı Okan Yalçın, Otomobilciler Odası Başkanı Semih Özmeriç, AYSİAD Başkanı Özen Gündüz, Efeler Kent Konseyi Başkanı Tuncay Erdemir, AYMAS Galericiler Sitesi Başkanı Hasan Yoğurtçu, ve pek çok isim katıldı.

"ÇAKTIĞIMIZ KÜÇÜK BİR ÇİVİ"

Açılış konuşmasını yapan Başkan Özakcan, “Efeler Belediyesi olarak göreve geldiğimizde tekeri dönen, çarkı dönen, işleyen, makamı olan, binası olan bir görev ve hizmet noktası yoktu. Yeni kurulmuş olmamızdan dolayı altımızda ne makam arabası. Ne oturacak bir masamız, sandalyemiz ne de personelimizin hizmet vereceği bir ofis yoktu. Çok kısa zamanda bütün eksiklerimizi tamamlayarak belediye sınırları içinde yaşayan tüm yurttaşlarımıza zorunlu hizmetlerimizi vermek için bütün birimlerimizi oluşturduk. Bu bina Efeler Belediyesi Kurucu Başkanı olarak, kurucu meclis üyeleri olarak, kurucu personel ve çalışanlar olarak çaktığımız küçük bir çivi” dedi.

"KOCA BİR ÇINAR"

Konuşmanın ardından dua okundu ve protokol üyelerinin kurdeleyi kesmesiyle Nikah Salonu hizmete açıldı. İlk nikah Başkan Özakcan kıydı. Neslihan Saval ve İsmail Uçkun çiftinin nikahını kıyan Özakcan, genç çifte ömür boyu mutluluklar diledi.

Daha sonra ise Yazar Muzaffer İzgü’nün adının verildiği Konferans Ve Tiyatro Salonunun açılışı gerçekleştirildi. Muzaffer İzgü’nün oğlu Ahmet Şahin İzgü, “Muzaffer İzgü 10 milyon okuyucusu 4 nesil evladı olan bir çınardır. Ben babama babam Aydın’a aşıktı. Sizler onu hiç unutmadınız, çok vefasını ödediniz. Hepinize teşekkür ederim” ifadelerini kullandı. (ŞERMİN ÇOLAK)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
22 / 13 Çok bulutlu
Yarın: 21/13 Gökgürültülü sağanak yağış