• 15 Eylül 2018, Cumartesi 14:50

"Fevri davrandım"

Aydın’ın Koçarlı İlçesine bağlı Karadutlar Mahallesi Muhtarı İlkin Yalçın, bir sosyal medya hesabından yayınlanan ve Aydın Büyükşehir Belediyesi ile ilgili sarf ettiği olumsuz eleştirilerin tamamen yanlış anlama sonucunda gerçekleştiğini kaydetti. Yalçın, “Eminim, yanlış anlaşılmadan ötürü fevri davranarak söylediğim sözlerin hatayla sarf edildiğini anlayışla karşılayacaklardır” dedi.

 

Karadutlar Mahalle Muhtarı İlkin Yalçın bir sosyal medya hesabında yayınlanan kendisine ait görüntüler hakkında açıklama yaptı. Muhtar Yalçın konuyla ilgili, “Bizim Özlem Başkanımızla veya Büyükşehir Belediyesi ile herhangi bir sorunumuz yoktur. Kaydedilen görüntülerde bir yanlış anlaşılma üzerine, olayın heyecanı ve biraz da sinirle bir takım sözler sarf ettim. Yaz aylarında ihtiyaç üzerine ASKİ’den takviye amaçlı içme suyu istiyorduk, ne zaman istesek getiriyorlardı. Yine su talebimiz oldu ilettik. ASKİ çalışanlarımız da mahallemize takviye amaçlı su temin edilen hidratta arıza sebebiyle su olmadığını, biraz gecikeceğini bildirdiler. 2 saat sonra olay yerine gittiğimde suyun aktığını gördüm. Bize su yok denildiği halde nasıl oluyor da su akıyor diyerek sinirlendim. Meğer hidratın olduğu mevkide su kesintisi varmış ve onu çözmek için uğraşıyorlarmış. Tabi ben olay yerine vardığımda geçen süre zarfında su kesintisinin giderildiği ve suyun onun için akmaya başladığını bilmiyordum. Bunun üzerine tamamen yanlış anlaşılmadan dolayı fevri davrandım ve istemsiz bir takım sözler sarf ettim.” dedi.

"ANLAYIŞLA KARŞILAYACAKLARDIR"

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile arasında sorun olmadığını ve olmayacağını belirten Muhtar Yalçın, “Başkan ben ne zaman bir şey talep etsem kendisi hemen yardımcı oluyor. Diğer yandan gerek ASKİ Koçarlı şefimiz Cevat Olgun gerek diğer büyükşehir yetkilileri olsun bir dediğimizi iki etmiyorlar. Mahallemize sondaj açılması için talepte bulunmuştuk, daha önceden programa alınmış sağ olsunlar. Her zaman her derdimize koşan insanların şahsına yönelik böyle cümleler etmem zaten mümkün değildir. Sürekli yanımızda olan ve bizleri dinleyen başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu’na teşekkür ederim. Eminim, yanlış anlaşılmadan ötürü fevri davranarak söylediğim sözlerin hatayla sarf edildiğini anlayışla karşılayacaklardır” şeklinde konuştu. (ŞERMİN ÇOLAK)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
22 / 13 Çok bulutlu
Yarın: 21/13 Gökgürültülü sağanak yağış