• 15 Eylül 2018, Cumartesi 14:21

İYİ Parti'de istifa depremi

İYİ Parti Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Fatih Arslan, İl Başkanlığı'na Betül Akçanal'ın atanmasının ardından, istifa etti.

 

2019 yılında yapılacak yerel seçimlere, yenilenmiş kadroları ile daha güçlü şekilde girmek isteyen İYİ Parti, Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Fatih Arslan'ın istifası ile sarsıldı. Aydın İl Başkanlığı'na, eski İl Başkan Yardımcısı Betül Akçanal'ın atanmasının ardından, Arslan görevinden istifa ettiğini açıkladı.

 

Arslan, İl Gençlik Kolları Başkanlığı'na 28 Şubat'ta atandığını hatırlatarak, "Atanmamdan bu yana geçen süreçte yol yürümekten ve tanımaktan büyük onur ve şeref duyduğum genç kardeşlerimle birlikte Aydın ilinde teşkilatlanma adına büyük bir mücadele vermiş bulunmaktayız. Bu süreçte yapılan 24 Haziran cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimler sürecini de Aydın’da İYİ Parti’nin başarılı olması için büyük bir özveri ile geçirdik. İYİ Gençlik Aydın İl Ve İlçe Teşkilatları olarak üzerimize düşenlerin fazlasını yapmanın huzur ve mutluluğunu gençlik kolları mensubu kardeşlerimizle hep birlikte yaşadık" dedi.

 

Görev yaptığı süre içerisinde, gençlik kolları ilçe başkanları ve yönetimlerini belirlerken en çok hassasiyet gösterdiği hususun liyakat olduğunun altını çizen Arslan, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Bu hassasiyetimizden hiç vazgeçmedik vazgeçmeyi de bir an bile düşünmedik. ‘Görevimizi bırakırız ama inançlarımızı ve savunduğumuz değerleri asla bırakmayız’ dedik. Yapılan atama neticesinde İYİ Parti Aydın İl Başkanlığı’na getirilen Sayın Betül Akçanal Hanımefendi ile yukarıda belirttiğimiz değerler ekseninde bir siyaset ve yönetim anlayışı yürütmenin mümkün olmadığı kanaatini taşımaktayım. Bu sebeple İyi Parti Gençlik Kolları İl Başkanlığı görevimden istifa etme kararı almış bulunmaktayım." (EMRAH DİNÇER)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
22 / 13 Bulutlu
Yarın: 21/13 Gökgürültülü sağanak yağış