• 15 Eylül 2018, Cumartesi 14:30

Organları ile 4 kişiye hayat verdi

Aydın’ın Efeler İlçesi’nde, beyin ölümü gerçekleşen 52 yaşındaki erkek hastanın, ailesi tarafından bağışlanan organları 4 kişiye hayat verdi.

 

Atatürk Devlet Hastanesi Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi’nde, yatmakta olan 52 yaşındaki erkek hastanın, tüm müdahaleye rağmen beyin ölümü gerçekleşti. Organ bağışı için Atatürk Devlet Hastanesi Organ Nakli Koordinatörü Sanem Sözer ve Anestezi Uzmanı Dr. Özhan Gülen, hastanın acılı ailesi ile görüştü. Yapılan görüşme sonucunda aile, yakınlarının organlarını bağışlama kararı aldı. Bunun üzerine Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi, İstanbul Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve İzmir Bozyaka Eğitim Araştırma Hastanesi’nden gelen ekipler, hastanın akciğer, karaciğer ve böbreklerini aldı.

Alınan iki böbrekten birisi İzmir Bozyaka Eğitim Araştırma Hastanesi’ne diğeri İstanbul Gaziosmanpaşa Hastanesi’ne, akciğer İstanbul Koşuyolu Hastanesi’ne, karaciğer de Antalya Medikal Park Hastanesi’ne gönderildi. Organ nakillerinin yapıldığı hastalar takip altında olup, durumlarının stabil olduğu öğrenildi. (EMRAH DİNÇER)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
16 / 9 Bulutlu
Yarın: 18/12 Sağanak yağışlı