• 15 Ekim 2018, Pazartesi 17:21

"Akbük kanalizasyonu Didim arıtma tesisine bağlanıyor"

Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü, tarihi ve doğal güzellikleri ile on binlerce turistin akınına uğrayan Didim’deki yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor.

 

 

İlçede ses getiren önemli çalışmalara imza atan ASKİ Genel Müdürlüğü sorunsuz, sürdürülebilir ve modern bir altyapı tesis etmek için başlattığı yatırım hamlesine bir yenisini daha ekleyeceğini duyurdu. Didim Akbük’te halkın talebi üzerine vakit kaybetmeden yapımına başlandığı ve önemli mesafe kaydededildiği belirtilen kanalizasyon hattını Didim’de yer alan atık su arıtma tesisine bağlayacak olan “Akbük – Didim Kuşaklama Kanalizasyon Kolektör Hattı Projesi” için geri sayımın başladığı aktarıldı. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun da yakından takip ettiği ve sürekli bilgi aldığı kuşaklama kanalizasyon kolektör hat çalışmasının projelendirme çalışmalarının sürdüğü paylaşıldı.

 

Akbük – Didim Kuşaklama Kanalizasyon Kolektör Hattı Projesi kapsamında kanalizasyon şebekesi kollektör hattı ile 7 adet de atık su terfi merkezinin bulunacağı belirtildi. Yapımına Akbük’ten başlanacak olan hattın, Fevzi Paşa Mahallesi’nden geçerek Didim ilçe merkezinde bulunan atık su arıtma tesisine bağlanacağı ve proje hayata geçtiğinde Akbük’te yapımı tamamlanacak olan kanalizasyon hattı arıtma tesisine bağlanarak fosseptik sisteminin tarihe karışacağı eklendi.

 

"YATIRIMLARIMIZ HIZ KESMEDEN DEVAM EDECEK”

Çalışmaları değerlendiren Başkan Özlem Çerçioğlu yatırımların artacağını ifade etti. Çerçioğlu “ Didim’de gerçekleştirdiğimiz alt ve üstyapı çalışmaları hız kesmeksizin sürecek. Didim ilçemiz tarihi, doğası, denizi, kumsalları kısacası sahip olduğu eşsiz güzellikleri ile sadece ülkemiz için değil dünyada müstesna bir yere sahip. Burada gerçekleştireceğimiz yatırımlar çerçevesinde Didim’in hem altyapı hem de üstyapıda çehresini değiştiriyoruz. Halk için varız, halk için çalışıyoruz. Yalnızca burada değil tüm Aydın’da yatırım planlarımızı oluştururken gayet basit ve açık bir yöntemimiz var; halk istiyor biz de yapıyoruz” şeklinde konuştu. (NECMİYE KAPTAN)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.