• 15 Ekim 2018, Pazartesi 14:50

"Beyaz Baston özgürlüktür"

Dünya Beyaz Baston Körler Günü nedeniyle açıklama yapan Altı Nokta Körler Derneği Aydın Şubesi Başkanı Bayram Özen, beyaz bastonun görme engelliler için özgürlük olduğunu belirtti.

 

Altı Nokta Körler Derneği Aydın Şubesi üyeleri, 15 Ekim Dünya Beyaz Baston Körler Günü kapsamında bir araya geldi. Dernek binasında konuşan Altı Nokta Körler Derneği Aydın Şubesi Başkanı Bayram Özen, beyaz bastonun görme engelliler için önemini anlattı.

Beyaz baston kullanmanın çok önemli olduğunu ve beyaz bastonluların sayısının artması gerektiğini vurgulayan Özen, “İnsanlar nasıl özgürlüğüne kavuşmuş olunca yeniden doğmuş oluyorsa beyaz bastonu kullanabilen bir görme engelli de kullanmaya başladığı andan itibaren yeniden doğmuş oluyor. Beyaz baston körler için özgürlüğü temsil eder” dedi.

Esnafın ve vatandaşın kaldırım işgallerine de değinen Özen, bu yüzden sıkıntı yaşadıklarını kaydetti. Özen, “Bütün sürücülerin Beyaz bastonu görmeleri halinde bizlere geçiş üstünlüğü sağlayarak yol vermelerini önemle rica ediyorum. Bu konuda hem esnaflarımızı hem de sürücülerimizi duyarlı olmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı. (ŞERMİN ÇOLAK)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.