• 15 Kasım 2017, Çarşamba 13:27

Büyükşehir bütçesi 1milyar 271 milyon

2018 yılı bütçesi Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin 935 milyon lira, Büyükşehir'e bağlı ASKİ'nin ise 336 milyon lira olarak belirlendi.

2018 yılı bütçesi Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin 935 milyon lira, Büyükşehir'e bağlı ASKİ'nin ise 336 milyon lira olarak belirlendi.

 

Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi, Kasım ayı ilk toplantısını gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediye Meclisi Salonu'nda yapılan toplantıyı, Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Özlem Çerçioğlu yönetti. Meclis üyeleri, toplantıda Büyükşehir Belediyesi'nin 2018 yılı gelir ve gider bütçelerini görüştü. Yaklaşık 2 saat süren görüşmelerin ardından Büyükşehir Belediyesi'nin gider bütçesi 935 milyon lira, gelir bütçesi de 715 milyon lira olarak kabul edildi. Gelir ve gider bütçelerinin denkleştirilmesi için 220 milyon lira iç borçlanma yapılacağı belirtildi. Başkan Çerçioğlu, Büyükşehir Belediyesi'nin 2018 yılı bütçesinin Aydın'a hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

ÜLGEN'İN YERİNE AVCI

Geçen ay geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Büyükşehir ve Köşk Belediyeleri Meclis Üyesi Aziz Ülgen'in yerine AK Parti'nin yedek meclis üyesi listesinden Adem Avcı getirilmişti. Avcı, ilk kez Büyükşehir Meclisi toplantısına katıldı.

DİKKAT ÇEKENLER

Toplantıda CHP, AK Parti ve MHP gruplarından hiçbiri tam kadro yer almadı. Özellikle AK Parti ve MHP sıralarındaki boş sandalyelerin çokluğu dikkat çekti. Bütçe görüşmeleri uzayınca AK Parti ve MHP gruplarından bazı üyeler, toplantı salonundan ayrıldı. Bütçe maddelerinin oylanması sırasında ise bazı MHP'li üyelerin kendi aralarında sohbet ettiğini gören Başkan Çerçioğlu, kendilerine "Tavla göndereyim mi?" diyerek, takıldı.

ASKİ'NİN BÜTÇESİ 336 MİLYON

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Aydın Su ve Kanalizasyon İdaresi(ASKİ) Genel Müdürlüğü'nün 2018 yılı bütçesi ise 336 milyon lira olarak belirledi. (EMRAH DİNÇER)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
21 / 13 Parçalı bulutlu
Yarın: 18/12 Sağanak yağışlı