• 16 Nisan 2018, Pazartesi 00:25

ADÜ’nün darbe sempozyumuna Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önsöz

Adnan Menderes Üniversitesi’nin geçtiğimiz yıl Mayıs ayında düzenlediği ‘Uluslararası Darbe Sempozyumu’ kitaplaştırıldı. Kitaba önsöz yazan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rektör Cavit Bircan’a ve emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

 

Adnan Menderes Üniversitesi’nin (ADÜ) geçtiğimiz yıl Mayıs ayında gerçekleştirdiği ‘27 Mayıs 1960'dan 15 Temmuz 2016'ya Darbeler, Geçmişten Günümüze Darbe Olgusu Ve Millet Egemenliği Kültürü Sempozyumu’ kitaplaştırılarak akademi dünyasıyla buluşturuldu. ADÜ, Türk darbeler tarihinin incelendiği, 205 katılımcı ile üç gün süren sempozyumu üç ciltlik kitap haline getirdi.

 

Kitaba önsöz yazan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 27 Mayıs 1960 darbesiyle demokrasi ve kalkınma döneminin sona erdirildiğini belirterek, “40 yılı aşan siyasi hayatımızda, darbe arayışlarının ve teşebbüslerinin ülkemizden hiç eksik olmadığına kendimiz de şahit olduk. 12 Eylül darbesini, 28 Şubat post modern darbesini, 27 Nisan bildirisini ve en son 15 Temmuz darbe girişimini bizzat yaşayan biri olarak bu gerçeği çok iyi biliyoruz. Ülke millet olarak neredeyse 70 yıldır yaşadığımız darbeler dönemi, tüm yönleriyle araştırılmayı, değerlendirilmeyi, geleceğe matuf dersler çıkartılmayı ziyadesiyle hak ediyor. Adnan Menderes Üniversitesinin düzenlediği uluslararası sempozyumu işte bu doğrultuda atılmış önemli bir adım olarak görüyorum. Rektörümüz başta olmak üzere emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” sözlerine yer verdi. (Güllü SUH)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
11 / 2 Parçalı bulutlu
Yarın: 8/2 Aralıklı gökgürültülü yağış