• 16 Nisan 2018, Pazartesi 15:40

Aydın'da "Yedi Güzel Adam Kütüphanesi" açıldı

Süleyman Demirel Anadolu Lisesi’nde, Eğitim Bir-Sen’in şehirlere kütüphane kazandırma projesi kapsamında “Yedi Güzel Adam Kütüphanesi” açıldı.

 

Aydın’da, Eğitim Bir-Sen ve Genç Memur-Sen öncülüğünde 2 yıldır devam eden şehirlere kütüphane kazandırma projesi ile “Yedi Güzel Adam Kütüphanesi” açıldı. Açılış törenine, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bahamedddin Karaköse, Eğitim Bir-Sen Aydın İl Başkanı Tevfik Aksoy ve vatandaşlar katıldı.

Törende ilk olarak, Yedi Güzel Adam yani Nuri Pakdil, Abdurrahman Cahit Zarifoğlu, Mehmet Akif İnan, Sezai Karakoç, Adil Erdem Bayazıt, Alaeddin Özdenören ve Rasim Özdenören’in hayatlarından kısa kesitler sunuldu.

Açılış konuşmasını yapan Tevfik Aksoy, “Batıya karşı kendi medeniyet değerlerimizle ilim tahsil etmeliyiz. Kendi değerlerimizi, mihenk taşlarını gençlerimizle buluşturmalıyız. Ötekilere göre sendikacılık değil, ötelere göre sendikacılık yapıyoruz. Öteler bizi teskin edecek. Bugün burada atmış olduğumuz her adım, geleceği inşa konusunda çok büyük önem arz ediyor” ifadelerini kullandı.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ise, Akif İnan’ın cümleleriyle sözlerine başlayarak, “Değerlerimizle, kitaplarımızla nefsimizi buluşturma sevdasıyla bugün bir bismillah çekiyoruz. Türkiye modernleşme adına batılılaşmanın yaşandığı derin bir süreçten geçti. Savruk bir topluma doğru ilerleme sürecinde bu ülkenin yerli değerleri, temsilleri boyutuyla Yedi Güzel Adam adına bu kütüphaneyi açıyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından protokol üyelerinin kurdeleyi kesmesiyle, kütüphane öğrencilerin kullanımına açıldı. (ŞERMİN ÇOLAK)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
11 / 2 Çok bulutlu
Yarın: 8/2 Aralıklı gökgürültülü yağış