• 16 Nisan 2018, Pazartesi 11:56

Aydın’da ‘Yuri Gecesi’ kutlandı

Aydın İl Halk Kütüphanesi, uzaya ilk çıkan insan Yuri Gagarin’in anısına ‘Yuri’yi Kitaplarla Anmak’ isimli açık hava etkinliği düzenledi. Etkinlikte çocuklara insanoğlunun uzay maceraları anlatıldı.

 

Aydın İl Halk Kütüphanesi Türkiye’deki kütüphaneler arasında bir ilki gerçekleştirerek Sovyet kozmonot Yuri Gagarin'in 12 Nisan 1961'de Vostok gemisiyle gerçekleştirdiği ilk uzay uçuşunun anısına 'Yuri Gecesi' kutlaması düzenledi. Geleneksel olması planlanan kutlama etkinlikleri ile bilimi halka sevdirerek kütüphanelerin bilgi ve kültür evi misyonunun öne çıkarılması hedefleniyor.

 

2002 yılından beri dünya genelinde uzaya çıkan ve sağlıklı bir şekilde dönen Gagarin’in anısına yapılan kutlamalarda, onun hayatı ve insanoğlunun uzay macerasına ilişkin sunumlar ve film gösterimleri gerçekleştiriliyor.Aydın İl Halk Kütüphanesi’nin gençlerin ve çocukların bilime olan sevgilerini artırmak onlara ışık göstermek amacıyla katıldığı kutlamalarda ‘Yuri’yi Kitaplarla Anmak’ isimli açık hava etkinliği düzenlendi. Çocuk ve Gençlik Kütüphanesi önünde akşam saatlerinde gerçekleşen etkinlikte insanoğlunun günümüze kadarki uzay maceralarının anlatıldığı bir sunum yapılarak katılımcılara çekilişle çocuk ve yetişkin kategorilerinde hediyeler verildi. (Güllü SUH)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
11 / 2 Çok bulutlu
Yarın: 8/2 Aralıklı gökgürültülü yağış