• 16 Nisan 2018, Pazartesi 00:07

O öğrenciler ödülü kaptı

Başarılı veya birbirlerine karşı saygılı davranışlar sergileyen Kocagür İlköğretim Okulu öğrencileri, ödül olarak her hafta sonu sosyal, kültürel, sanatsal veya sportif etkinliklere götürülecek.

 

 

 

Aydın'ın Efeler İlçesi'nde Kocagür Mahallesi Muhtarlığı, Kocagür İlköğretim Okulu Müdürlüğü ile birlikte "Kocagür Sosyalleşiyor Projesi"ni hayata geçirdi. Efeler'in dezavantajlı mahallelerinden birisi olan Kocagür'de yaşayan çocukları, bilinçlendirerek topluma kazandırmayı amaçlayan projede, okulunda başarılı olan veya birbirlerine karşı saygılı davranışlar sergileyen öğrencilerin, ödül olarak her hafta sonu sosyal, kültürel, sanatsal veya sportif etkinliklere götürülmesi planlandı.

Bu hafta sonu için Kocagür İlköğretim Okulu'nda belirlenen 10 ile 15 yaşları arasındaki 30 öğrenci, ilk olarak Mimar Sinan Spor Salonu'nda Aydın Büyükşehir Belediyesi tekerlekli sandalye basketbol takımı ile Van Bedensel Engelliler Spor Kulübü Basketbol takımı arasında oynanan karşılaşmayı izledi. Maçın ardından, Tralleis Antik Kenti'ni gezen öğrenciler, daha sonra da Atatürk Spor Salonu'nda Efe Spor ile Final Spor arasındaki karşılaşmayı seyretti. Tüm bu etkinliklere Kocagür Mahallesi Muhtarı Orhan Akrancı, Kocagür İlköğretim Okulu Müdürü Zafer Çelik ve öğretmenlerin gözetiminde giden öğrencilerin, ihtiyaçlarını ve ulaşımını ise Efeler Belediyesi üstlendi.

Kocagür'ün Roman vatandaşların yaşadığı dezavantajlı bir mahalle olduğunu belirten Muhtar Akrancı, "Mahallemizde yaşayan çocukların hayatı tanımasını, bilinçlenmesini, tecrübe edinmesini ve sosyalleşmesini istiyoruz. Bunun için de her hafta çocuklarımızı, mahalleden çıkarıp çeşitli etkinliklere götürüyoruz. Etkinliklerde çocuklarımızın eğlendiğini görünce biz de çok mutlu oluyoruz" dedi. Akrancı, projelerine verdiği destek için de Efeler Belediyesi'ne ve Başkan Mesut Özakcan'a teşekkür etti. (EMRAH DİNÇER)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
11 / 2 Parçalı bulutlu
Yarın: 8/2 Aralıklı gökgürültülü yağış