• 16 Nisan 2018, Pazartesi 11:58

Turizm Haftası kutlanmaya başladı

Aydın’da, 15-22 Nisan Kültür ve Turizm Haftası kutlanmaya başladı. 42. Turizm Haftası Resim Yarışmasında dereceye giren öğrenciler hediyelerini Vali Köşger’in elinden aldı.

 

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Aydın’da da Turizm ve Kültür Haftası kapsamında etkinlikler ‘Şimdi tam zamanı’ sloganıyla gerçekleşmeye başladı. Kutlamalar ilk olarak Aydın Valiliği önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı. Törene, İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Yılmaz, kurum müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

 

Açılış konuşmasını yapan İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Yılmaz, “Tarihi zenginliğimiz, kültürel çeşitliliğimiz, ziyaret rotalarımız, birbirinden farklı coğrafyalarımızı ile dört mevsim turizm ülkesiyiz. Tarihin, medeniyetlerin doğanın, kültürün her mevsim bir ayrı güzel olduğu bu coğrafyada 42. Turizm Haftası ile şehrimizin farklı turizm alanlarını tanıtmayı hedefliyoruz” dedi.

 

“Afrodisyas Gezileri, Selahattin Köyü Çınar Ağacı, Antik Çağdan Osmanlı Bataryalarına Kadı Kalesi, Tralleis gezi güzergâhı, ‘Bisikletini al da gel’ ile bisiklet rotaları başlıca hedeflerimiz” diyen Yılmaz, “2018 yılının turizmde sıçrama yılı olmasını umut ediyoruz. El ele omuz omuza vererek turizm sektörümüzün daha başarılı geçeceğini ümit ediyoruz. Turizm haftamız hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

 

Yılmaz’ın konuşmasının ardından, Ege Bölge birincisi ve Türkiye beşincisi olan Anadolu Teknik Lisesi öğrencilerinin zeybek gösterisi ile tören sona erdi. Törenin ardından, Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger makamında ziyaret edildi. 42. Turizm Haftası Resim Yarışmasında dereceye giren öğrenciler hediyelerini Vali Köşger’in elinden aldı. (ŞERMİN ÇOLAK)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
11 / 2 Parçalı bulutlu
Yarın: 8/2 Aralıklı gökgürültülü yağış