• 16 Nisan 2018, Pazartesi 12:57

Turizmde hedef: 4 milyonun üstü

Turizm Haftası kapsamında Aydın’ın turizm potansiyelini değerlendiren Vali Köşger, hedefin 4 milyonun üzerinde turist ağırlamak olduğunu vurguladı.

 

Aydın’da, Turizm Haftası etkinlikleri başladı. Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger de il genelinde turizm değerlendirmesinde bulundu. Köşger, turizmin bir dönem kan kaybettiğini ancak yeniden eski ihtişamına kavuşması için çalışacaklarını bildirdi. Bunun kapsamda son dönemde yapılan yatırımlarla turist ilgisinin her geçen yıl arttığını da belirtti.

 

Aydın’ın dört mevsim turizme uygun olduğunu söyleyen Köşger, “Yılın 12 ayına yayılmış, Aydın’ın tüm ilçelerinin istifade ettiği bir turizm hedefliyoruz. Bu anlamda kültür turizmini önceleyecek çalışmalar yapıyoruz. Aydın’da turizmde büyük bir potansiyel var. Kentimizde sahil, plaj, yaz, kültür, doğa ve sağlık turizmi imkânı var” dedi.

Köşger ayrıca şunları söyledi, “Termal turizmi şuana kadar hiç gündemimize gelmemiş durumda ancak termal turizmi ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Bu doğrultuda şehir merkezinde 5 yıldızlı termal otel projemiz var. Ayrıca erken rezervasyon da hedefinin çok üzerini aşmış durumda. Daha da iyi olacağını düşünüyoruz. Aydın’da geçmiş yıllarda 4 milyon turist ağırlamışız. 2018 yılında hedefimiz, bu sayısının üzerinde bir turisti kentimizde ağırlamak” (ŞERMİN ÇOLAK)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
11 / 2 Parçalı bulutlu
Yarın: 8/2 Aralıklı gökgürültülü yağış