• 16 Mayıs 2018, Çarşamba 13:39

Efes'te klasik müzik keyfi

Aydın’a farklı ülkelerden gelen, tarih, kültür ve doğa gezilerinde bulunan turistler, Efes Antik Kenti’nde klasik müzik keyfi yaşadı.

Aydın’a farklı ülkelerden gelen, tarih, kültür ve doğa gezilerinde bulunan turistler, Efes Antik Kenti’nde klasik müzik keyfi yaşadı.

 

Dubai Limanı'ndan çıkış yapan Azamara Journey gemisi Kuşadası Ege Port Limanı'na yanaştı. Yaklaşık 850 yolcunun bulunduğu geminin yanaşmasıyla turizm anlamında da bir ferahlama yaşandı. Dünyanın dört bir yanını gezen turistler, Aydın’ın tarihine güzelliklerine de hayran kaldı.

 

Gün boyu tarihi, kültürel ve doğa gezileri yapan turistler akşam saatlerinde de Efes Antik Kenti'nde klasik müzik keyfi yaşadı. Antik kente gelen misafirler kırmızı halıyla karşılandı. Roma dönemine ait el yapımı taçlar ve Roma askeri kostümleri giymiş görevlilerle karşılanan misafirler hayranlıklarını gizleyemedi. Kısa bir Efes turu atan turistler daha sonra İzmir Oda Orkestrası tarafından seslendirilen klasik müzik bestelerini dinledi.

Konuyla ilgili bilgiler veren geminin acente yetkilisi Leyla Servet Öner, “Bu etkinlikler bizi çok mutlu eden olaylardır. Bunun devamlarını diliyoruz. Daha çok gelmelerini diliyoruz. Bunun için de elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Biz 2019 yılında da çok ümitliyiz. Barış ve güvenin olduğu bir Türkiye’de eminim sefer sayıları artacaktır." İfadelerini kullandı.

 

Öner, "Kuşadası’na, Türk insanına Türk yemeklerine, Efes’e, Meryem Ana’ya, İsabey Camisini çok sevmişler. Hepsi gerçekten burada kendilerine ait bir şey buldular. Bazı yolcular ise 'Biz Türkiye hakkında böyle düşünmüyorduk. Şu anda algımız tamamen değişti. İyi ki Türkiye’ye gelmişiz' diyenlerle de karşılaştık” şeklinde konuştu. (ŞERMİN ÇOLAK)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.