• 16 Mayıs 2018, Çarşamba 16:06

‘Su hayattır’ diyen Büyükşehirden 3 milyonluk yatırım

‘Su hayattır’ diyen Büyükşehirden 3 milyonluk yatırım

Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ASKİ ekipleri, elektrik hizmetinin ulaşmadığı yerlerde bulunan kuyu ve içme suyu arıtma tesislerinin sorunsuz çalışabilmesi için enerji nakil hattı çalışmalarını sürdürüyor. Tesislere elektrik ulaştırarak içme suyu hizmetini hızlı ve kesintisiz bir şekilde sağlanması hedeflenen projenin maliyeti 3 milyon lira.

 

Aydın Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) ekipleri, elektrik hatlarının ulaşamadığı noktalarda hizmete açılan kuyu ve içme suyu arıtma tesislerinin aktif edilebilmesi için enerji nakil hattı yapımları gerçekleştiriyor. Vatandaşların kesintisiz, hızlı ve sağlıklı içme suyuna kavuşması için yoğun çaba harcayan ekipler, kuyu ve tesislere enerji ulaştırmak için kendi imkânlarıyla toplamda 30.000 metre hat yaptı.

 

3 MİLYON YATIRIM

İçme suyu yeterliliği çalışmaları çerçevesinde sondaj çalışmalarını sürdüren ekipler bugüne kadar 66 adet içme suyu paket arıtma tesisi yaptı, 300 adet ise içme suyu kuyusu açtı. Yapılan sondaj ve tesislerin enerji nakil hatlarına uzak olmasına rağmen kendi imkânlarıyla çalışma başlatan ASKİ, 3 milyon lira yatırım gerçekleştirerek sorunu aştı.

 

ÖZTÜRK, “SU HAYATİ BİR KONU, HİZMET KESİNTİSİZ OLMAK ZORUNDA”

ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, “ASKİ olarak dünya standartlarında, kaliteli, sürdürülebilir ve sorunsuz bir altyapı hedefimiz var. Özellikle içme suyu konusunda Sayın Başkanımız Özlem Çerçioğlu’nun ayrıca bir hassasiyeti var. Bu doğrultuda yüksek ehemmiyetle yaptığımız çalışmalarımız dâhilinde içme suyuna ayrıca önem veriyoruz. Çünkü içme suyu konusu doğrudan hayati bir konu ve hizmet kesinlikle kesintisiz olmak zorunda. Bu çerçevede kendi imkân ve çabalarımızla enerji nakil hattı yapımlarını gerçekleştiriyor, elektrik olmayan kuyu ve tesislerimize elektrik ulaştırarak içme suyu hizmetini hızlı ve kesintisiz bir şekilde veriyoruz. Bazı noktalarda güneş panelleri kurarak kendi enerjimizi bile üretiyor, vatandaşlarımıza hizmet götürüyoruz. Bugüne kadar Bozdoğan’da 3.500 metre, Nazilli’de 8.500 metre, Germencik’te 2.500 metre, Didim’de 1.500 metre, Efeler’de 750 metre, Köşk’te 200 metre, Karacasu’da 250 metre, İncirliova’da 250 metre, Söke’de 1.500 metre ve arıtma tesislerimize 10.000 metre enerji nakil hattı yapımını gerçekleştirdik ” dedi.

 

BAŞKAN ÇERÇİOĞLU, “KALİTELİ VE KESİNTİSİZ HİZMET SÜRECEK”

ASKİ’nin çalışma ve yatırımları ile ilgili kısa bir değerlendirmede bulunan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Alt ve üst yapıda önemli yatırım ve çalışmalar gerçekleştirdiğimiz bir yıl içerisindeyiz. Bizim hizmet politikamızı ve yatırım programımızı halkın talep ve önerileri oluşturuyor, Aydınlılar belirliyor. Elbette görev tanımımız içerisindeki her konu yüksek önem arz ediyor ancak hayati bir konu olan içme suyu çalışmalarına ayrıca hassasiyet gösteriyoruz. Su hayattır ve içme suyunun sağlıklı, sorunsuz ve kesintisiz olması, kaliteli ve hızlı bir şekilde musluklara ulaşması için göreve geldiğimiz andan itibaren titizlikle çalışıyoruz. Önemli yatırımlar gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Kaliteli ve kesintisiz hizmet katlanarak sürecek.” dedi. (Güllü SUH)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.