• 16 Mayıs 2018, Çarşamba 16:18

“Zulüm İle Abad Olunmaz”

“Zulüm İle Abad Olunmaz”

Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın geçtiğimiz gün İsrail tarafından gerçekleştirilen saldırıda şehit olan Müslümanları anarak “Türkler merhamet sahibidir, Dünyanın neresinde zulüm varsa bizler hep zulmün karşısında olmuşuzdur” dedi.

 

Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, Müslümanların hayatını kaybettiği saldırı hakkında açıklama yaptı. Şiddeti kınadığını ifade eden Akın, “İsrail yönetimini Filistinli Müslüman kardeşlerimize uyguladığı şiddeti kınıyorum. Filistin halkının haklarının siyonist devlet tarafından yıllardır sürekli olarak ihlal edilmesi, en temel özgürlüklerinden mahrum bırakılması ve son olarak da bu katliama cüret etmesi karşısında insanlığın, gür bir sesle ve topyekun biçimde, dur dememesi kabul edilebilir bir durum değildir. Bizler Türk olarak Dünyanın neresinde zulüm varsa hep karşısında olmuşuzdur” dedi.

 

“YAS İLAN EDİLDİ”

Yapılan zulme karşı olunduğumuzu Uluşça gösterdik diyen Akın, “Ülke olarak 3 günlük yas ilan edildi. Maalesef ki tarih Filistin’de yaşanan bu olayları kara bir leke olarak yazacak. İsrail Gazze'de alenen ve canice insanlık suçu işlemiştir. Ramazan ayını idrak ettiğimiz bu günlerde Filistinli Müslüman şehit kardeşlerimize bir kez daha rahmet, yaralılara ise acil şifalar diliyorum” diye konuştu. (TÜRKER KOCAKAHYA)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.