• 16 Temmuz 2018, Pazartesi 15:27

Akçaova’ya 7 milyonluk altyapı yatırımı

Aydın Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) tarafından Çine’nin Akçaova Mahallesinde başlatılan kanalizasyon alt yapı çalışmaları kapsamında mahalleye 32 kilometre hat yapılması planlanıyor.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) tarafından Çine’nin Akçaova Mahallesinde başlatılan kanalizasyon alt yapı çalışmaları kapsamında mahalleye 32 kilometre hat yapılması planlanıyor. Başkan Özlem Çerçioğlu’nun da sık sık bilgi aldığı çalışmasının maliyeti ise 7 milyon 853 bin lira.

 

ASKİ ekiplerince yürütülen Akçaova Mahallesi kanalizasyon altyapısı inşaatında çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. ASKİ, çalışmalar kapsamında mahalleye 7 milyon 853 bin lira yatırım gerçekleştirecek. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun da sürekli bilgi aldığı çalışmalarda 32 kilometre hat yapımı planlanan mahallede kısa sürede 3 bin metrelik kısım tamamlanarak yaklaşık %10’luk fiziki gerçekleşme sağlandı. Çalışmalar tamamlandığında Akçaova Mahallesi sürdürülebilir, sorunsuz ve güçlü bir altyapıya kavuşacak.

ÇİNE’DE ALTYAPIYA 33 MİLYON TL YATIRIM

Akçaova kanalizasyonunun yanısıra Çine’de önemli altyapı çalışmaları yapan ASKİ Genel Müdürlüğü ekipleri bugüne kadar 75 bin 452 metre içme suyu, 20 bin 807 metre kanalizasyon ve yağmur suyu hat yapımı gerçekleştirdi. İçme suyu yeterliliğini sağlamak için 31 adet sondaj açarak ilçenin hizmetine sundu. ASKİ, yalnızca hat yapımı ve sondaj çalışmalarına 21 milyon TL yatırım yaptı. Öte yandan Mutaflar kanalizasyon hattı inşaatını tamamlayıp mahallenin kanalizasyon sorununu çözen ASKİ tüm altyapı çalışmaları neticesinde Çine’de toplamda 33 milyon TL’lik yatırıma imza attı.

ASKİ GENEL MÜDÜRÜ ÖZTÜRK ÇALIŞMLARI YAKINDAN TAKİP EDİYOR

Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, Akçaova Mahallesi’nde süren çalışmaları ziyaret etti. Öztürk “ Akçaova Mahallesi’nin talebi üzerine gerekli çalışmaları başlatarak inceleme ve etüt faaliyetlerimizi vakit kaybetmeden tamamladık. Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’nun da çok önem verdiği bir proje olan Akçaova kanalizasyonu çalışmalarında kısa zamanda 3 bin metre hat yapımını tamamlamış bulunmaktayız” dedi. (Güllü SUH)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 7 Bulutlu
Yarın: 16/9 Çok bulutlu